Pembe Fikirler

Cilt Lekelerinden Kurtaracak Maydanoz Maskesi Tarifi

Cilt Lekelerinden Kurtaracak Maydanoz Maskesi Tarifi

Cilt lekeleri için kullanılacak gerek doğal gerekse kozmetik içerikli pek çok ürün bulunmaktadır. Bunlar içerisinden herhangi bir kimyasal maddenin ve yan etkisinin olmaması nedeniyle doğal malzemeler ile hazırlanmış ürünler daha çok tercih edilmektedir.

Cilt lekelerini geçiren besinlere bakıldığında bunalar arasında ilk sırada maydanoz gelmektedir. Maydanozun aydınlatıcı ve cilt lekelerini azaltıcı etkisi vardır. Bunun için taze maydanoz kullanılmaktadır. Maydanoz ile hazırlanan doğal maskenin düzenli olarak kullanılması gerekmektedir. Bu sayede istenilen sonuç elde edilmektedir.

Cilt Lekeleri İçin Maydanoz Maskesi Tarifi

Maydanoz maskesi tarifi için bir miktar orta boy maydanoz, bir çay kaşığı taze limonun suyu ve iki çay kaşığı bala ihtiyaç vardır. Maskeyi hazırlamak için öncelikle maydanoz suda bekletilerek temizlenir ve sapları çıkarılır, ince ince doğranır. Daha sonra krem kıvamını elde edebilmek için maydanozlar iyice dövülür. İçerisine bir çay kaşığı taze limon suyu ilave edilerek maydanozlar ıslatılır. Ardından limon suyu ve maydanoz karışımının içerisine bal ilave edilerek tüm malzemeler güzelce karıştırılır. Hazırlanan karşımı göz çevresi hariç olmak üzere yüze ince bir tabaka halinde sürülür.

Maske cilde sürüldükten sonra yaklaşık on beş dakika kadar beklenir. Bu süre içerisinde cilt maskeyi emer ve sürenin sonunda yüz ılık bol su ile güzelce yıkanır. Hazırlanan maske haftada bir kez olacak şekilde uygulanmalıdır.

Cilt Lekeleri İçin Maydanoz

Cilt bakımı için pek çok doğal yöntem kullanılmaktadır. Bu yöntemler içerisinde maydanoz gerek maskeler gerekse beslenme içinde yer almaktadır. Maydanozun içerisinde bulunan bol miktarda C vitamini cildi besleyerek daha güzel görünmenize yardımcı olur. Bu sayede yüksek maliyetlere katlanmadan ucuz malzemelerle de güzel kalmak mümkündür.

Maydanoz maskesi için kullanılacak olan maydanozun doğal ve taze olması önemlidir. Böylelikle besin değerlerini kaybetmemiş olmakta ve daha etkili sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Yapılan açıklamalara göre maydanoz cilt bakımı için kullanılacak en doğal ve en başarılı malzemelerin başında gelmektedir. Cilt lekelerinden kurtulmak için maydanoz maskesi yapıldığında kısa süre içerisinde istenilen sonuç elde edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.