Pembe Fikirler

Gözenekleri Derinden Temizleyen Maske Tarifi

Gözenekleri Derinden Temizleyen Maske Tarifi

Gözenekleriniz de biriken kir ve yağ kalıntıları zamanla cildinizde siyah noktalara dönüşür. Bu siyah noktaları düzenli olarak temizleme yapmassanız gözenekleriniz zamanla büyüme yapar ve cildiniz pütürlü bir görünüme dönüşür.

Cildinizi ölü hücrelerden ve gözeneklerde biriken yağlardan arındırmak için cildinize derinden temizlik yapmanız gerekmektedir. Sizlere evde yapabileceğiniz basit bir maske tarifi yazacağım. Bu maskeyi yaptıktan sonra da yüzünüze buhar banyosu da yapabilirsiniz. İşte size maske tarifi;

Gerekli Malzemeler;

  • 1 talı kaşığı balmumu
  • 1 yemek kaşığı lanolin
  • 50 ml gül suyu
  • 1 yemek kaşığı kil
  • 1 tatlı kaşığı irlanda sosu ya da badem veya ayva ezmesi (bu malzemeyi isteğe bağlı olarak ilave edebilirsiniz)

Hazırlanışı ve Uygulanışı;

Balmumunu ve lanolini bir arada kısık ateşte eritin ve sürekli karıştırın. Daha sonra karışımı ateşin üzerinden alıp gül suyunu ilave edin ve karışım soğuyana kadar kaşıkla karıştırmaya devam edin. Karışım soğuduktan sonra kili veya  (isteğe bağlı olarak irlanda sosu – badem yağı – ayva ezmesi bunlardan sadece birisini)  ilave edin.

İyicene karışım macun kıvamına gelene kadar kaşıkla karıştırın. Hazırladığınız macunu yüzünüze çok ince bir tabaka halinde uygulayın. Macun yüzünüzde kuruduktan sonra ılık su ile durulayın. Kil ciltteki aşırı nemi alacağı için yüzünüzü yıkadıktan sonra buhar banyosu yaparsanız cildiniz gerekli nemi almış olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.