Pembe Fikirler

Dökülen Kirpikler Yeniden Çıkar Mı?

Dökülen Kirpikler Yeniden Çıkar Mı?

Kirpikler yapısı gereği veya aşırı makyaj uygulanması sonucunda dökülmektedirler. Vücut yapısında oluşan bozulmalara yani sağlık sorunu yaşayanlarda da kirpiklerde dökülme gözlenmektedir. Dökülen kirpikler yeniden çıkar mı? Sorusuna cevap veriyoruz.

 

Dökülen Kirpiğin Yenisi Çıkar mı?

Gözleri ön plana çıkaran kirpikler güzelliğe güzellik katar. Doğru evet fakat kirpiklerin esas görevi gözleri girebilecek toza ve yumuşak yabancı maddelerden korumaktır. Kirpikler iyi bakım sonucunda uzun bir müddet uzaması sağlanmaktadır.

  1. Bayanların sıkça güzellik uzmanlarına sordukları bu sorunun cevabı ise Evet dökülen kirpikler yeniden çıkar.
  2. Çıkan kirpikler ortalama olarak 100 günün sonunda dökülmektedir.
  3. Çıkmaya başlamasından 1 ay sonra tam olarak uzayan kirpikler yukarıda belirttiğimiz süre sonunda tekrar döngüye girerek dökülür ve tekrar uzamaya başlar.

 

Kirpiklerin Dökülmemesi İçin Yapılması Gerekenler

  1. Saçlardan farklı olarak 6 hafta süren bir uzama evresi yaşar kirpikler daha fazla uzama süreleri yoktur.
  2. Dışarıdan gelen makyaj sonrası bir yıpranma veya kişinin eli ile kirpiklerini koparma huyu yok ise bu döngü sağlıklı şekilde devam eder.
  3. Aşırı sürülen maskaralar kirpiklere zarar verir. Makyaj temizlemeden yatmak kirpiklerinizin kopmasına ve zamanla kirpiklerin seyrelmesine neden olur.

 

Dökülen Kirpiklere Doğal Çözüm

  • Kulak çubuğu
  • Badem yağı

Akşam yatmadan kulak çubuğu ile kirpiklere badem yağı sürerseniz hem kirpikleriniz beslenecek hem de koparak dökülmeler yaşanmayacaktır. Kirpik bakımı konumuzda yer alan diğer doğal tariflerle kirpikleriniz daha gür ve hızlı uzamasını sağlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.