Pembe Fikirler

Düz Kaş Nasıl Alınır?

Düz Kaş Nasıl Alınır?

Düz kaş alma: Kaşlar yüz şeklimizi belirleyen en önemli bölgelerden biridir. Düz kaş uygulanması en basit kaş şekillerinden biridir. Uygulamada belli bir düzlükte, çok fazla kaşın içine girmeden alındığı için düz kaş şeklini vermekte zorluk çekmezsiniz.

 

Düz Kaş Kimlere Yakışır?

Düz kaş modeli her yüz şekline yakışmaz. Düz kaşları özellikle alın ve çene bölgeleri aynı eşitlikte olanlar aynı zamanda kare yüz şekli ve dar alına sahip olan bayanlar uygulamamalıdır. Kare yüz şeklinde düz kaş yüzünüzün daha kare görünmesini sağlayarak sert bir görünüm oluşturur. Bu özellikler dışında bütün yüz şekilleri düz kaş modelini rahatlıkla deneyebilir.

 

Düz Kaş Nasıl Alınır?

  1. Düz kaş şeklini vermek için yapılabilecek en kolay yöntem kaşın başlangıç bölgesinden sonuna kadar sadece çıkan kaşları almaktır. Kaş kalınlığında ideal boy olarak cımbız gösterilir. Kaş kalınlığından ya da kaşlarınızın inceliğinden rahatsızsanız cımbızı kaş bölgenize tutarak şeklini ayarlayabilirsiniz.
  2. Kaşlarınıza kavisli ise ve kavisi gidermek istiyorsanız kavis olan bölgeyi kıllar çıkana kadar kesinlikle ellememelisiniz. Kavis bölgesindeki boşluk kötü bir görünüm oluşturuyorsa kaş kalemi ile bu bölgedeki kaşlar çıkana kadar makyaj uygulayabilirsiniz. Bu sayede kaşlarınız da istediğiniz görünümü rahatlıkla yakalayabilirsiniz.
  3. İnce düz kaş alma: Kaşlarınızın düz ama kalın olmasını istemiyorsanız kaş başlangıcının bir sıra altından kaşları alabilirsiniz. Kaşlarınızı temizleyip istediğiniz şekli verdikten sonra kaş tarağı ile yukarıya doğru tarayıp fazlalıkları aldırınız.

 

Düz Kaş Almanın Püf Noktaları

  • Kaş almaya başlamadan önce kaşlarınızı diş fırçası ile ya da kaş fırçası ile tarayarak uzun olan kılları alın ve cımbızla şekil verirken uzun kıllar sizi şaşırtmasın.
  • Kaş alma konusunda hiç tecrübeniz yoksa  yazdığımız evde kaş nasıl alınır? Konumuzdan bilgi alabilirsiniz. Fakat el becerinizden şüpheniz var ise ilk kaş alımını mutlaka uzman birine yaptırarak düzgün bir şekil verdirtmeniz oldukça önemlidir.
  • Düz kaş almak için beyaz kalem kullanımı: Beyaz kalemle kaşlarınıza düz bir şekil vererek geri kalan bölgeleri cımbızla temizleyebilir bu sayede daha profesyonel bir görünüm elde edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.