Pembe Fikirler

Kaş Dökülmesine Etkili Doğal Çözüm Önerileri

Kaş Dökülmesine Etkili Doğal Çözüm Önerileri

Sağlıklı ve gür bir kaş yapısı her zaman kişi üzerinde etkili bir bakış ve güzellik sağlamaktadır. Bu neden ile de seyrek kaş yapısına sahip olan insanların veya kaş dökülme problemi yaşayanlar için bitkisel çözümler üretilmişlerdir. Bu bitkisel olarak ve kaş sağlığını koruyarak dökülmeyi önleyici çözümlerin ise bir kaçı şu şekilde sıralayabiliriz.

 

Kaş Dökülmesine Hint Ve Badem Yağlı Çözüm

Banyo sırasında maske olarak yapılan hint yağı ve badem yağı karışımı bu probleminizi çözüm olabilir.

  • Badem yağı (1 çay kaşığı)
  • Hint Yağı (1 çay kaşığı)

Hazırlanışı ve uygulanışı: Badem yağı ve Hint yağı karıştırılarak temiz bir pamuk yardımı ile banyo sırasında kaşlara iyice sürülmelidir. Öte yandan bu kirpik bakımında da etkili bir bitkisel karışım olmaktadır.

 

Kaş Dökülmesine Bitkisel Karışımla Çözüm

  • Jojoba yağı
  • Badem yağı
  • Buğday yağı
  • Lanolin

Hazırlanışı: Yukarıdaki yağların her birinden 1 çay kaşığı alınarak karıştırılır. Hazırlanan kür kaşlara sürülerek 1 saat kaşlarda bekletilir ve ardından durulanır. Kür hem kaşlarınızın dökülmesini engellediği gibi hem de canlı ve parlak bir görünüm kazanmasına yardımcı olmaktadır. Haftada 2 kez bu kürü uygulayabilirsiniz.

 

Kaş Dökülmesine Fındık Yağı İle Çözüm

Fındık yağı içerdiği zengin değer sayesinde kaşın kökünün gelişmesine yardımcı olarak dökülmesini engelleyen bitkisel çözümler arasında yer almaktadır.

Uygulanışı: 1 pamuğa bir kaç damla fındık yağı dökülür ve kaş dökülmesi olan bölgeye sürülerek 1 saat bekletilir. Kullanmaya başladıktan 4 gün içerisin de kaşlarda ki olumlu gelişim gözle görülebilir bir hal alacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.