Pembe Fikirler

Ev Yapımı Tuvalet Temizleyici Nasıl Yapılır

Ev Yapımı Tuvalet Temizleyici Nasıl Yapılır

Birçok kişi ev yapımı tuvalet temizleyici olarak kullanılan sirkeyi bilmez. Oysa sirke ile karbonat çok iyi bir şekilde tuvalet temizliğini sağlar. Ev yapımı bu malzemelerle başarılı bir temizlik sağlamak için bu iki maddeyi karıştırmanız yeterli olacaktır.

Tuvalet temizliği için gerekli olan her türlü malzemenin kimyasal olduğu biliniyor. Bu yüzden sirke gibi doğal ürünlerle temizlik yapmak daha kolay bir şekilde mümkün olur. Eğer tercih edilen bir kimyasal yoksa ya da evinizde malzeme kalmadıysa bu temizleme yöntemini tercih edebilirsiniz.

Evdeki haşerenin giderilmesi için de çok sık tercih edilen sirke, birçok kişinin tercih ettiği çamaşır makinelerinde de kullanılmaktadır.

Tuvalet Temizliği Nasıl Yapılmalı?

Tuvalet en çok mikrop olan alanlardan biridir. Bu yüzden her gün temizlenmesi gerekmektedir. Özellikle kimyasal ürünlerde mikropların tamamen öldürülmesini sağlayan bir temizlik hijyen açısında oldukça önemlidir.

Tuvalet temizliğinde şu şekilde bir yol izleyebilirsiniz;

  • Çamaşır suyu ve fırçayla tuvaleti fırçalayın ve bir süre çamaşır suyunu tuvalette bırakın.
  • Bol su ile durulayın ve sifonu çekin.
  • Üzerine hoş kokulu bir yer temizleyici sürün yeniden sifonu çekin.

Tuvaletinizi her gün temizlemeli ve bol su ile hijyeni sağlamalısınız. Özellikle farklı şekilde yapılan tuvalet temizliği için tam olarak mikropların giderilip giderilmediği belli olmadığı için kökünden bir temizlik sağlanmayabilir.

Lekeler İçin Çamaşır Suyu

Lekeler için tercih edilen kezzap gibi ürünler yerine çamaşır sularının kullanılması gerekmektedir. Çamaşır suları başarılı bir temizlik sağlamaktadır. Bu yüzden kezzap gibi ağır kimyasallara gerek yoktur.

Çamaşır suyuyla her yerin temizlenmesi için gerekli olan genel temizlik sonrası tuvalet temizleme losyonları kullanabilirsiniz. Tuvalet fırçanızı da hijyen için her ay değiştirmeniz gerekmektedir. Ayrıca fırçayı her temizlik sonrası yıkamayı da ihmal etmemelisiniz.

Ev Yapımı Ürünlerle Tuvaletle Temizleme

Ev yapımı ürünler ya da doğal maddelerle tuvalet temizliği için gerekli olan ürünleri tüm marketlerde kolayca bulabilirsiniz. Özellikle birçok farklı ürünü satın almanız ağır kokulu ürünlerden uzak durmanız tuvaletlerinizin daha temiz olmasını kolayca sağlamaktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.