Pembe Fikirler

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Makyaj Fırçası Nasıl Temizlenir?

Sizlere makyaj fırçaları nasıl temizlenir sorusunun cevabını anlatıyoruz. Sağlıklı bir cilt için kullanılan makyaj malzemelerin de daima temiz olması gerekir. Makyaj fırçalarınıza zarar vermeden temizleyebileceğinizi biliyor muydunuz?

Makyaj fırçalarınızı temizlemenin ilk yolu makyaj fırçası temizleyici kullanmaktır. Zamanınız eğer kısıtlıya, bu yöntemi kullanarak eşyalarınızı temizleyebilirsiniz. Tercihinize göre makyaj temizleme losyonlarını sıvı veya jel formunda satın alabilirsiniz. Fırça temizleyici ürünler fırçalarınızı kısa sürede temizler.

Makyajın en temel parçaları makyaj fırçalarıdır. Birçok kadın makyaj fırçalarını kullanır ancak, düzenli olarak temizlemez. Fırçalar sürekli cildimize değen eşyalardır. Bu sebeple sürekli temiz olarak durmalıdır.

Makyaj Malzemelerinin Temizliği

Fırçalar düzenli olarak temizlenmediğinde ciltte akne ve sivilce oluşumuna yol açabilir. Bu sebeple hafta da en az bir kere olmak üzere fırçalarınızı temizleyin. Fırçalar dışında, makyaj malzemelerinizi (Fondöten, allık, rimel, ruj vb.) de kullanıldıktan sonra veya hafta da en az iki kere temizlemeye özen göstermek gerekir. Yüzümüzdeki en hassas organımız şüphesiz ki gözlerimizdir. Göz çevresinde kullanılan ürünlerin daha hassas bir şekilde temizlenmesi gerekmektedir. Düzenli olarak temizlenen bu eşyalarda bakteriler yok olduğu için daha hijyenik bir hale gelmiştir. Bunun dışında temizlenen makyaj malzemeleri ile daha kaliteli ve temiz makyaja kavuşabilirsiniz. Makyaj fırçalarının temizliği kılların çeşidine ve sıklığına göre değişkenlik gösterebilir.

Makyaj Fırçası Yıkama

Birçok kadın makyaj fırçası nasıl yıkanır? sorusunu sormaktadır. Bu işlemi evinizde düşük maliyetli bir şekilde yapabilirsiniz. Malzemelerinizi yıkamak için bir kabın içerisine ılık su, çok az zeytinyağı ve anti bakteriyel sabun ekleyin. Cildinizin tipine göre bebek şampuanı kullanabilirsiniz.

*Fırçalarınızın metal kısmını karışıma değdirmeden kıl kısmını suyun içerisine batırın.

*Fırçanın ucunu nazikçe köpürtmeye başlayın.

*Köpürtmeyi iyice yaptığınızdan emin olun. Fırça üzerindeki kılların kirleri akıttığını göreceksiniz.

*Daha sonra ılık su ile köpük kalıntılarını temizleyin.

*Zeytinyağı fırçanızdan hemen çıkmayabilir. Bu sebeple tekrar sabunla yıkayabilirsiniz. Ilık su ile durulamayı unutmayınız.

*Fırçanızın kirden tamamen arındığından emin olduktan sonra kâğıt havlu yardımıyla fazla suyunu aldırıp, kurulayınız.

*Daha sonra açık alanda kurumaya bırakın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.