Pembe Fikirler

Perdeleri Bembeyaz Yapmak İçin Etkili Yöntemler

Perdeleri Bembeyaz Yapmak İçin Etkili Yöntemler

Ananelerimizden kalma bir yöntem olan perdeleri bembeyaz yapmak için gerekli olan amonyak ve kola ile beyazlatma oldukça işe yarar bir yöntemdir. Bunlara ek olarak sirke de eklenip beyazlatılan perdeler çamaşır suyunun yıpratıcı etkisinden korunmak için oldukça önemlidir.

Yeni nesil deterjanlar arasında yer alan birçok ürün üstün beyazlık vaat etse de pek bir işe yaramayan bu yöntemler genelde en eski ve bilindik yollar olan kola ve amonyak ile daha iyi bir sonuç sunmaktadır. Perdelerin temizliği için ihtiyacınız olan tüm şey 2 yemek kaşığı amonyak olacak. Su dolu bir kaba iki yemek kaşığı amonyak ekleyerek bir iki saat bekletmeniz perdelerinizi istenen beyazlığa ulaştırmanızı sağlayacaktır.

Çamaşır Suyu Neden Zararlı?

Çamaşır suyu çok güçlü bir kimyasaldır ve bu nedenle hızlı bir şekilde beyazlık sağlasa ürünlerin sararmasına ve yırtılmasına neden olacak şekilde güçlüdür bu yüzden çok azı bile ciddi etkiler yaratacağı için kullanım konusunda bilinçli olmayanların her zaman hassasiyet göstermesi gerekmektedir.

Amonyak ve kola gibi ürünler de zararlıdır. Bu ürünler de zararlıdır. Ancak bilinçli bir şekilde kullanıldığında etkili de olmaktadır. Çamaşır suyu gibi çivit adı verilen madde de temizlik konusunda ve beyazlatmada başarılıdır. Suda eriyen bu maddede de hemen çıkardığınız zaman ürününüzü hafif mavi bir şekilde beyazlatmaktadır.

Perdeler Neden Sararır?

Perdelerin sigara dumanı, klima ve duman gibi kirlerin etkisiyle kısa sürede sararması birçok kişiyi rahatsız eder. Bu yüzden ayda bir kez yıkanması gereken perdeler, temizlenirken bu kimyasal maddelerden yardım alınır. Özellikle sararmış ve kirli perdeleri kullananların tercih edeceği sirke, amonyak ve çamaşır suyu gibi yöntemler etki göstermezlerse kumaş boyası ile perdenin beyaza boyanması mümkün olabilir.

Kumaş Boyasıyla Perde Boyama

Kumaş boyasıyla perdelerin beyaza boyanması oldukça basit bir iştir. Özellikle ev hanımlarının büyük bir leğen içine koyacağı kumaş boyaları ve perdeler çok kısa süre içinde bembeyaz hallerine ulaşabilmektedir. Perde boyama ve diğer boyama teknikleriyle bembeyaz olacak olan perdelerinizi sigara içilmeyen ortamlarda kullanmanız renginin ömrünü uzatacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.