Pembe Fikirler

Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Aloe Vera Jelinin Saça Faydaları

Aloe vera jeli ciltte oluşan aşırı kuruluğu almak, cildi güneş yanıklarından korumak ve yumuşatmak için kullanılır. Bu etkilerinden sebep saç diplerinde de uygulanıp saç köklerini beslemek için aloe vera jeli kullanılabiliyor. Aloe vera jeli artık saç uzmanları tarafından saç bakım ürünleri ve şampuanlara da katılıyor. Eczanelerde ve marketlerde aloe vera jeli bulunan saç bakım ürünlerini rahatça bulabilirsiniz.

 

Aloe Vera Jelinin Kepeğe Etkisi

Aloe Veranın içinde bulunan doğal anti bakteriyel ayrıca cilt hastalıkları çözümünde de kullanılabilir. Saç derisinde bulunan fazla yağı aldığı için kepek oluşumunu engeller. Kepek oluşumunu sağlayan yağ saç derisinin altında ürer ve bu yağ üremesi saçta kepek oluşumunu arttırır bir sürü cilt hastalıklarına da sebebiyet verir. Aloe vera jeli içeren şampuanları ve saç bakım ürünlerini kullanmak yağ üretimini azaltır ve bakteri oluşumundan oluşan cilt sorunlarına iyi gelir.

 

Aloe Vera Jelinin Saç Derisine Faydaları

Aloe vera jeli saça friksiyon halinde haftada 3 kez uygulandığında saç derisinde oluşan kaşıntıyı ve pullanmayı azaltır yumuşatır ve kan dolaşımını hızlandırır. Saç köklerinde kan dolaşımının hızlanması sonucu saç köklerine oksijen gittiği için saçlar daha iyi beslenir ve saç kökleri güçlenir. Çok kuru saçlarda da kullanılan aloe vera jeli saç köklerinde kurulak yaşayanlar için birebir tedavi sağlar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.