Pembe Fikirler

Hint Yağı İle Hızlı Saç Uzatma Ve Kalınlaştırma

Hint Yağı İle Hızlı Saç Uzatma Ve Kalınlaştırma

Saçların daha hızlı uzamasını sağlamak için ilk önce onları kuvvetlendirmek kalınlaştırmak ve sağlık kazandırmak gerekiyor. İşte bu noktada Hint yağı saçlarınızın dipten uca kuvvetlenmesi ve sağlık kazanması için bulunmaz bir doğal nimet. Daha önce Hint yağı ile kirpik uzatma ile ilgili bilgiler vermiştik ve bu yazıda da saç uzatmak ve güçlendirmek için nasıl kullanılacağını açıklamak istiyoruz. Hint yağı çok kalın ve çok yapışkan olduğu için saçlarınızda kullanmaya şüpheci yaklaşabilirsiniz. Ama bu eski zamanlardan beri kullanılan hem basit hem de etkili bir doğal yöntemdir.

Cilt ve Saç için Hint Yağı

Hint yağı bir çok popüler ve pahalı güzellik ürününün içeriğinde görebileceğiniz etken maddedir. Doğal anti-bakteriyel ve anti-fungal ( mantar oluşumunu önleyici ) bileşenlerinin yanı sıra bol miktarda E vitamini, Omega 6 ve 9, faydalı yağlar, mineraller ve proteinler içerir.

İçerdiği Ricinoleic asit ( kalın bir yağ asidi ) seviyesinin alışılmışın dışında yüksek olması saç ve cilt için oldukça faydalı olmasını sağlıyor. Hint yağı, akne ve diğer cilt problemlerini yanı sıra, saç dökülmesi ve kaşıntılı kızarıklıklar için de kullanılabiliyor.

Hint Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

 1. 3 yemek kaşığı Hint yağı ile 1 yemek kaşığı Jojoba yağını bir damlalıklı şişeye koyun.
 2. Yağlar yoğun kıvamlı olduğu için iyice karıştırabilmek için iyice çalkalayın.
 3. Saç diplerine ve kafa derinize damlalıktaki karışımdan damlatır.
 4. Tüm kafa derinizin bu yağı emdiğinden emin olana dek 5 dakika boyunca parmak uçlarınızla masaj yapın.
 5. İstediğiniz sonuçları alana kadar haftada 1 veya 2 kere uygulayabilirsiniz. Toplamda 5 kere uygulamanız yeterli olacaktır.+

Saç Uzatmak İçin Hint Yağı Kullananların Yorumları

 • Hint yağını saç uzatmak için kullananların bir çoğu normalde uzadığı hızın 3 ila 5 katında daha hızlı uzadığını söylüyorlar.
 • Hint yağını kullanmak için tereddüt edenlerden bir çoğu Hindistan cevizi yağı kullandıklarını ve bu yöntemin de etkili olduğunu belirtiyorlar.
 • Kullanmadan önce saçları hafifçe nemlendirmenin daha çok işe yaradığını söyleyenler mevcut.
 • Bazıları da Hint yağının kırıkları tedavi etmesi için ısıtıp kullanıldığını daha iyi sonuç verdiğini yazmış.
 • Saçları canlandırıp yumuşattığı ve bir parlaklık kattığı ifade edilmiş.
 • Saç telini çok iyi kalınlaştırıp koyulaştırdığı için dikkat çekici bir biçimde etkili olduğunu belirtenler çoğunlukta.

Hint Yağı Kullanımı Hakkında Merak Edilenler

Hint yağını nereden bulabilirim?

Aktarlardan ve kozmetik ürün satan yerlerden ve bazı büyük eczanelerden bulmanız mümkün.

Hangi Hint yağını kullanmalıyım?

Kullanacağınız Hint yağının %100 doğal olmasına özen göstermeniz gerekiyor. Kullandığınız yağın içeriğine bakabiliyorsanız Hint ağacı tohumlarından elde edilmiş olması gerekiyor.

Hint yağı saç rengini koyulaştırır mı?

Bu uygulamada saç telleriniz kuvvetlenip kalınlaşacağı için bu etkiden oluşan hafif de olsa bir renk koyulaşması mevcuttur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.