Pembe Fikirler

İnce Telli Saçlar Nasıl Hacimli Gözükür?

İnce Telli Saçlar Nasıl Hacimli Gözükür?

İnce telli saçlara sahip olan kadınların en çok yakındıkları şeylerden bir tanesi saçlarını nasıl hacimlendirebilecekleri konusunda olmaktadır.Bizler de sizlerin sesini duyduk ve sizler için birkaç öneride bulunacağız.

Ne Yaparsam Yapayım Hacimli Görünmüyor Diyorsanız

İnce telli saçlara sahip olmak aslına bakılacak olursa kolay şekil verilebilmesi ve kolay kontrol altında tutulabilmesi ile çok da kötü sonuçlara sebep olmamaktadır. Ancak saçlarınızın artık daha yoğun ve fazla görünmesini sağlamak isteyene kadar bir sebep olmamaktadır. Şunu söyleyebilir ki saçlarınızı hacimli yapmanız hiçbir zaman mümkün olmayacaktır. Ama yine de üzülmeyin hacimli ve dolgun görünmesi için sizlere önerilerimiz bulunmaktadır.

İşte Saçlarınıza Hacim Sağlayacak Teknikler

Öncelikle saçlarınıza açık ve koyu gölgeler eklemek her zaman küçümsenen bir yöntem de olsa gerçekten işe yarayabilecek yöntemler arasında yer almaktadır. Şekillendirici etkisi olan pudralar da bu konuda sizlere oldukça fayda sağlayabilmektedir. Ağırlaştırmaya ve katılaştırmayan pudralar tercih etmeniz de fayda vardır. Diğer bir yol ise saçlarınızı kısa tutmanızdır.

Evet, uzun saç seviyor olabilirsiniz ama uzunluk ve hacimlilik aynı anda olabilecek şeyler olmamaktadır. Bu nedenle omuz hizalarınızda tuttuğunuz saçlarınız sizlere her zaman daha yoğun saçlar sunacaktır. Saç açıcıları genelde tavsiye edilmez ancak saç tellerinizi birbirinden ayırdığı için açıcı kullanmanız saçlarınızın daha yoğun ve hacimli görünmesini sağlayacaktır. Saç köpüğü kullanarak da saçlarınıza hacim kazandırabilme ihtimaliniz vardır.

Ayrıca saçlarınızın parlak görünmesine özellikle dikkat edin. Çünkü her zaman parlak saçlar daha dolgun ve hacimli görünmesine sebep olacaktır. Eğer saçlarınızı kurutmaktan yana iseniz fön makinesini sürekli farklı yönlerden kullanmaya çalışın. Ve daha çok saçlarınızı aşağıya atarak kurutmaya özen gösterirseniz hacminin arttığını da göreceksinizdir. Düzenli saçlarınızı kestirmeniz de sizler için fayda sağlayacaktır.

Düzenli kesilmeyen saçlar zaten kalın telli olmuş olsa bile yıpranacak ve eski canlılığını yitirecektir. Saçlarınız ince telli ise mutlaka düzleştirmek ya da fön çekmek yerine dalgalı kullanmayı tercih etmeniz gerekmektedir. Dalgalı saçlar her zaman daha hacimli görünmektedir. Saçlarınızı ince uçlu taraklar ile düzenli olarak tarayınız. Fazla kırılma yapacaktır belki ama daha dolgun ve hacimli görünmesini sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.