Pembe Fikirler

Karanfil ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Karanfil ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Karanfil ile saç bakımı : Yaz sonrası saçlarınızda dökülme, solgun görünüm ve kuruluk hissediyorsanız işte tam sizin için karanfil ile saç bakımı. Karanfil ile saç bakımında hacimli, dolgun sağlıklı saçlar sizin olacak.

 

Yazın güneşin etkisinden girdiğiniz havuz veya denizden sebep saçlar çok fazla yıpranır. Yıpranan ve dökülen bu saçlar çoğu bayanı korkutur. Dökülen saçlar için karanfil uygulaması ve birazcık saçlarınıza bakım yaparak solgun ve mat duran saçlarınızı eski sağlığına kavuşturmanız çok kolay. Nasıl mı? İşte Saç dökülmesi ve saç bakımı için kullanabileceğiniz karanfil bakımı ;

 

Karanfil ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır

  1.  15 – 20 adet karanfili alın ve 1 litre ılık suyun içerisine koyun.
  2. Cam ağzı kapaklı bir şişede bu uygulamayı yaparsanız daha etkili sonuçlar alırsınız.
  3. Daha sonra 24 saat boyunca ışık görmeyen bir odada bu suyu bekletin.
  4. 24 saatin sonunda karanfilleri suyun içerisinden alın.
  5. Kalan karanfil suyunu isterseniz normal zamanda saçlarınızı ıslatmak için kullanabilir. Yada banyodan çıkmadan en son karanfil suyu ile saçlarınızı durulayabilirsiniz. Normal duş sonrası gibi saçlarınızı kurutup işlemi bitirin.

 

İşte bu kadar basit bir tarifle saçlarınız eski sağlığına geri kavuşacak. Saçlarınız hem oldukça bakımlı olacak hem de mis gibi karanfil kokacak.

 

Karanfilin keskin kokusunu sevmeyen için yapabilecekleri yöntem ise akşamdan bu su ile saç uçlarına ve saç derisine masaj yaparak yatıp sabah ılık su ile saçları durulayabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.