Pembe Fikirler

Kepek Sorununa Bitkisel Çözüm Önerileri

Kepek Sorununa Bitkisel Çözüm Önerileri

Bildiğiniz üzere saçlar, bir kişinin görünümü söz konusu olduğunda, en fazla belirleyici unsurlardan bir tanesidir. Fakat herkesin saçı sağlıklı olmayabilir ve saçlar, çeşitli problemler ile karşılaşabilir. Bu problemlerin en büyüğü, erkekler için saç dökülmesidir; her iki cins için ise kepeklenme sorunudur.

Bu yazımızda, kepekli saçlar için bitkisel çözüm önerilerinde bulunacağız ve birkaç maske tarifi vererek, kepek probleminden nasıl kurtulabileceğiniz konusunda sizlere yol göstereceğiz.

Birinci Maske Tarifi:

İlk maske tarifimiz için gerekli malzemeleri sayalım: bir tatlı kaşığı biberiye, bir çay kaşığı okaliptüs yağı, bir kahve fincanı kadar su, bir çorba kaşığı kadar elma sirkesi ve yarım kahve fincanı kadar biberiye.

Nasıl Uygulanır: Bu kürün uygulanması için yukarıdaki malzemelerin tamamını karıştırmalısınız. Ardından bu karışımı, saç diplerinize sürmelisiniz. Bu işlemi, saç diplerine boya sürerken olduğu gibi, saçlarımızı tarayarak gerçekleştirebiliriz. Bu karışımın saç uçlarına gitmesini, dolayısıyla da kepeklerin dökülmesini sağlamalıyız. Ardından kafamızı bir naylon ile sarmalı ve 2 saat kadar beklemeliyiz. Bu işlemi, haftada bir kez gerçekleştirmelisiniz. Dört haftanın sonunda, kepeklerinizden arınmış olacaksınız.

İkinci Maske Tarifi (Yoğurt Maskesi):

Bu maskeyi tarif ederken, herhangi bir karışımdan söz etmeyeceğiz. İhtiyacımız olan şey, yalnızca yoğurt. Özellikle saçlarınızı yıkadıktan sonra, yoğurdu saç kremi gibi kullanabilirsiniz ve saç diplerinize masaj ile birlikte yedirebilirsiniz. Ardından saçlarınızı yeniden yıkamanızı tavsiye ediyoruz.

Üçüncü Maske Tarifi:

Üçüncü maske için ihtiyacınız olan malzemeler: 10 damlacık kekik esansı suyu, beş damla limon, bir çay kaşığı kadar tuz ve son olarak 25 gram badem yağı.

Nasıl Uygulanır: Bu maskenin uygulanışı ile ilgili de uzun uzun anlatacak bir şey yok. Yapmanız gereken tek şey, karışımı hazırlamak ve saç diplerine sürmek.

Kepek sorunu için pek çok bitkisel çözüm önerisi olsa da biz bu önerilerden yalnızca üç tanesini size sunduk. Yukarıdaki tarifleri uygulayarak, kısa sürede sonuç almanız mümkün görünüyor. Umduğunuz neticelere ulaşmanızı diliyor, yine de öncesinde mutlaka bir hekime danışmanızı tavsiye ediyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.