Pembe Fikirler

Saçların Yıpranmasını Önlemenin Yolları

Saçların Yıpranmasını Önlemenin Yolları

Hava koşulları, kullanılan şampuan ve kremler, sinir, stres, boyalar, işlemler derken saçlarımız yıpranır. Saçları yıpranmayan ya da hayatında bu sorunu yaşamayan insan yoktur. Ama çaresi elbette vardır. Saçlarımız bizim elimizde, gereken bakım la ki bunları evde kısa sürede kendimiz bile yapabiliriz, sağlıklı saçlara sahip olabiliriz. Yapmamız gereken tek şey özen göstermek.

Yıpranma saçın nem tutmamasından kaynaklanan bir sorundur. Saçınızı iyi bir şampuan kullanarak yıkayın ve bakım kremi kullanmayı eksik etmeyin. Mümkünse saçınıza kimyasal kullanmayın ya da daha z kullanmaya çalışın. Saçınızı güneşten de koruyun.

Denizden ve havuzdan çıktıktan sonra da saçınızı kesinlikle yıkayın. Saçınızı düzenli aralıklarla kestirin. Saçınızı kuruturken ısı değerini orta seviyede açın ve mümkün olduğunca uzaktan ve kısa süren bir işlem uygulayın.

Hızlı ve aceleci şekilde saçlarınızı taramayın. Geniş aralıklı dişleri olan tarakları tercih edin. Saç ıslakken fırçalamayın. Daha çok kopmaya neden olur. Saçlarınızı çok yıkamak ya da hiç yıkamamak da doğru değildir. Günde en az bir defa veya duruma göre haftada bir kez kesinlikle yıkamalısınız.

Kuaförde kötü malzeme kullanılmasına dikkat etmelisiniz bu yüzden iyi bir kuaförünüzün olması iyi bir avantaj olacaktır. Saç kozmetiklerini sık kullanmayın. Yıpranmış saçlarınız varsa haftada bir kez kullanmanız yeterli olacaktır.

Saç spreyleri, jöle ve vb. ürünleri kullanmayın. Bunlar saç diplerini kuruturlar. Saçlarınızı çok sıkı şekilde toplamayın. Kırılmalara ve yıpranmalara neden olmaktadır. Evde bulunan malzemelerle yapacağınız tedavilerle de saçlarınız canlanacak ve sağlığına kavuşacaktır. Bunlardan en bilineni ve etkili olanı protein tedavisidir. İki yumurta, zeytinyağı, gliserin ve sirke ile rahatlıkla bu tedaviyi uygulayabilirsiniz.

Bunları güzelce karıştırın, saçınızı yıkadıktan sonra saçınıza sürün, 20 dakika bekleyin ve güzelce durulayın. Etkisini görecekseniz.Hayatımız boyunca bizimle beraber olan ve en güzel aksesuarımız olan saçlarımıza bakmak, özen göstermek en önemli sorumluluklarımızdan biridir. Bu yüzden hem sağlığı hem de görüntü açısından saçlarımıza bakmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.