Pembe Fikirler

Saçlarınızı Hızlı Uzatmanın Püf Noktaları

Saçlarınızı Hızlı Uzatmanın Püf Noktaları

Bayanların en çok dikkat ettikleri özen gösterdikleri saçlarıdır. Kimin saçı uzasa da kimisin saçı o kadar kolay uzamaz çoğu zaman yıpranmış saçlar kolay bir şekilde uzamaz saç uzatmanın püf noktaları bilindiği sürece kolaylıkla herkes saçlarını sağlıklı bir şekilde uzatabilir.

Saçın Uzama Süresi

Saçlarınız genelde ayda 1cm veya 2 cm aralıklarında uzar ve bu uzamanın hız düzeyi genlerinizden gelen veya çevrenin etkilerine göre değişebilir. Saçlarınıza uygulayacağınız doğru bakımlar ve dengeli beslenme sayesinde saçlarınız daha fazla uzaması söz konusudur.

Saçlarda Yağın Etkisi

Jojoba, Hindistan cevizi yağının ve zeytinyağının saçlarınızda etkisi oldukça fazladır. Bu yağları saç derinize masaj yaparcasına uygulamalısınız bu yağların birleşiminde saçlarınızdaki uzamayı hissedebilirsiniz.

Yumurta Akının Gücü

Saç uzatmanın püf noktaları olarak bilinen yumurta akı saçlarına müthiş bir dolgunluk ve yumuşak his kazandıracaktır. Bu uygulamayı haftada bir kez kullanmanız sizlere yetecektir.

Su Tüketimi

Suyun vücuda oldukça fazla etkisi ve faydası vardır. Cildinizin güzelliğini sağladığı gibi saçlarınızın da güzelliğini bol miktarda su içmek sağlamaktadır. Düzenli olarak su tüketmeniz saçlarınızın daha canlı olmasına ve saçlarınızın daha hızlı uzamasına yardımcı olacaktır. Su içtiğiniz zaman cildinizin nem ihtiyacını karşıladığınız gibi cildinizin de nem ihtiyacını karşılamış olursunuz.

Tarak Alırken Dikkat

Saç uzatmanın püf noktaları olarak taraf seçimi önemlidir. Saç kırıkları saçlarını tararken daha çok ortaya çıkmaktadır. Tarağınızı alırken tarağın yumuşak olması ve diş aralığının kalın olması önemli noktadır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.