Pembe Fikirler

Siyah Renkli Saç Nasıl Açılır ?

Siyah Renkli Saç Nasıl Açılır ?

Saç rengini daha da açmak kadınlar arasında söz konusu oldukça, en çok zorlanılan ve açma işleminin saça zarar vereceği düşünülen renklerden biri de siyah renktir. Kadınlar mümkün mertebe hem saçlarını siyah renk yerine başka bir renge döndürmek adına hem de bu dönüşümü en sağlıklı ve saçı yıpratmayacak şekilde yapmak adına ciddi çözüm yolları aramaktadırlar.

Siyah renkteki saçları açabilmek için sunulan başlıca yöntemler şunlardır;

  • Siyah boyalı saçların rengini açmak için uygulanacak ilk doğal yol, papatya suyunu doğal olarak saç yüzeyine uygulamaktır. Bu uygulamayı yapmak adına bir çaydanlığın içerisine saçlarınızın tamamına yetecek miktarda suyu koyduktan sonra, bu suyun içerisine kurutulmuş papatyaları da ekleyerek bir müddet kaynatmanız gerekecektir.

 

  • Kaynama işlemi tamamlandıktan sonra demlenme sürecine bıraktığınız bu papatyalı suyu, iyice ılıklaştığına emin olduktan sonra tüm saçınıza kökten uca sürerek bitirin. Son olarak da güneşin altına çıkarak bu kürün saçınızda kurumasını bekleyin.

 

  • Siyah saçı açıcı doğal yöntemlerden biri olarak limondan da bahsetmek mümkündür. Bir adet limonun suyunu sıkarak tüm saçınıza yedirdikten sonra, yine güneşe çıkarak bu limon özünün saçlarınızda kurumasını sağlayın. Ancak limon asidik özlü bir ürün olduğundan, saçlarınızı yıpratma ihtimali göz önünde bulundurularak mutlaka bu uygulamadan sonra bir de bakım yapmanız önerilmektedir.

 

  • Siyah saçı açıcı yöntemlerden doğal olanlarının dışında piyasada oksijenli su kullanarak saçlarını açmaya çalışan bireylerin de olduğu görülmektedir. Amcak bu ürün kimyasal bir ürün olduğundan hem saçlarınızı yıpratabilmekte hem de bir süre sonra saçlarınızı turuncu bir renge kavuşturmaktadır. Bu yüzden oksijenli su uygulaması yapmadan önce iki defa düşünülmelidir.

 

  • Bazı kadınlar bakımlarını düzenli yaptıkları için bu durumu umursamadan saçlarına oksijenli suyu rahatça uygulamaktadırlar. Bu uygulama için sadece oksijenli suyu tüm saçınıza sürüp güneşe çıkmanız yeterli olacaktır.

 

  • Doğal bir saç açıcı olarak son olarak tarçından bahsedebilmek mümkündür. Evinizde bir kaşık tarçını kasenin içerisinde saç kreminizle karıştırarak tüm saçınıza uygulayıp 6 saat kadar saçınızda bekletmeniz yeterli olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.