Pembe Fikirler

Şems Arslan’dan Cilt Bakımı Önerileri

Şems Arslan’dan Cilt Bakımı Önerileri

Şems Arslan cilt bakımı konusunda tavsiyelerde bulunuyor. Özellikle yaş konusunda aydınlatıcı mesajlar ekliyor. 50 yaş ve üzeri bir çok kadının 30’lu yaşlardaki halleri gibi kendilerini hissettiklerini ve yaşadıklarını sölüyor; bu doğrudur.

 

Şems Arslan’dan Cilt Bakımı Önerileri

1- 50 yaş ve üzeri kadınların gençlik dönemlerindeki beslenme ve egzersizleri ile alakalı dinç görünmeleri kaçınılmaz bir şey. Şems Arslan, özellikle kendini dinç hisseden 50 yaş üzeri kadınlar için sürekli genç hissetmesinin mümkün olduğunu söylüyor. Özellikle makyaj, saç, hafif fitness genç gözükmenin ve kalmanın birinci kuralıdır.

 

2- Yaş ilerledikçe vücut belirli oranlarda sistemi yavaşlatır. Özellikle yağ üretmenin azalacağı yaş grubu 50 ve üzeridir. Buda kadınlarda yüzlerinin nemsiz, kırışık görünmesini sağlıyor.

 

3- Ayrıca 50li yaş grubunda pigment üretimi pek aktif olmayacağı için lekelerde meydana geliyor. Şems Arslan bu konuda en etkili yöntemleri belirliyor;

 

4- Cilt bakımları, kan dolaşımını hızlandırma gibi yenilikler ile cilt kendini yenileyebilir.

 

5- En önemli husus burada beslenme ve gerektiği kadar uyku. Yani bu iki faktör ile cilt için çok önemli.

 

6- Şems Arslan özellikle kozmetik ürünlerinin nasıl kullanılması gerektiğini anlatıyor;

 

7- Özellikle bitkisel yöntemlerin yada demleme süreçleri olan maskelerin yapıldığı gibi kullanılmasını öneriyor. Bu tür bitkisel maddeler herhangi bir yan madde içermediği için çabuk etkisini yitiriyor. Böylece cilt için herhangi bir etkisi kalmıyor.

 

8- Yağ konusunda bu durum biraz değişkendir. Özellikle bitkisel yağlar dayanıklıdır. Cilt kremleri yada losyonları en fazla 20 gün içersinde kullanmalısınız.

 

9- Cilt için yada saç için yapılan bir çok doğal kozmetik daha önce yapmamış kişilerde sivilce gibi sonuçlar doğurabilir. Bu aslında hassasiyet ile alakalı bir durumdur. Yani sizin alerjik bir yapınız varsa bu tür problemler meydana gelebilir.

 

10- Şems Arslan Uyarıyor Cilt bakım için kullanılan ürünlerin doz miktarları kesinlikle aşılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.