Pembe Fikirler

Ahmet Maranki’den Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Ahmet Maranki’den Cilt Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifleri

Cilt lekeleri için bitkisel maske tarifleri ile lekelerin görünümlerini azaltan Ahmet Maranki tarifleri, düzenli olarak uygulandığında kısa sürede fayda sağlıyor. Sağlık için faydalı bir çok doğal maske ve kür tarifini paylaşan Ahmet Maranki’nin cilt için yararlı tariflerini yazımızın devamında bulabilirsiniz.

 

Yanık lekeleri, yara lekeleri, egzama yaraları ve sivilce lekelerini gideren doğal tarifler ile daha pürüzsüz ve genç bir cilde sahip olabilirsiniz. Evde basit malzemeler kullanılarak hazırlanan bu maskelerin herhangi bir yan etkisi de bulunmamaktadır.

 

Ahmet Maranki Cilt Lekeleri İçin Papatya Kürü

İçildiğinde oldukça faydalı olan papatya çayından 5 yada 6 damla ayırarak cildinize sürün. Cildinizdeki iltihaplanma ve diğer cilt sorunlarına karşı iyi gelecektir.

 

Ahmet Maranki Cilt Lekeleri İçin Avokado Yağı

İçeriğinde bulunan A,D ve E vitaminleri sayesinde avokado yağı cilt lekelerine iyi gelmektedir. Düzenli olarak avokado yağını cildinize uygulamanız halinde cildinizdeki egzama sorunundan da kurtulabilirsiniz. Cildi eski sağlığına kavuşturan avokado yağı kızarmış, tahriş olmuş ve kaşıntılı ciltlere de uygulanabilmektedir.

 

Ahmet Maranki Cilt Lekeleri İçin Aynısefa Bitkisi

Aynısafa bitkisi ciltte oluşan iltihapları mikroplu bölgede toplanır ve ciltte oluşan yara lekelerinin giderek iyileşmesini sağlar. Cilt sorunlarınızda etkili bir bitki olan aynı safa bitkisi iyileşme sürecini kısaltır.

 

Ahmet Maranki Cilt Lekeleri İçin Salatalık Tarifi

Salatalığın kabuklarını soyun ve avokadonun çeyreği ile birlikte robota atıp parçalayın. Hazır hale gelen karışımı cildinizde leke bulunan bölgelere sürüp yarım saat bekletin. Sürenin sonunda cildinizi suyla temizleyebilirsiniz. Cildinizdeki lekeleri giderecek, kırışıklıklara iyi gelecektir. Haftada 1 kez tekrarlayabilirsiniz.

 

Ahmet Maranki Cilt Lekeleri İçin Aloevera

Cilt için oldukça etkili olan aloevera bitkisi ile cildinizdeki yara ve yanık izlerini başarılı bir şekilde giderebilirsiniz. Aloe vera bitkisinin bir yaprağını koparıp ikiye ayırın ve içindeki suyu ciltte leke olan bölgelere sürün.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.