Pembe Fikirler

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

İmex Krem Nasıl Kullanılır?

İmex sivilce kremi bir çok kişi tarafından kullanılmış ve sivilce tedavisinde başarılı olan kremlerden biridir. Bu krem aynı zamanda bir kapatıcı özelliği olmasından dolayı cilt yüzeyindeki lekelerin azaltılmasını sağlar.

İmex kremin içeriği fondöten krem gibi olduğundan cildi beyaz olan kişilerde kapatıcı gibi kullanılabilir. İmex merhemin içindeki aktif maddesi  tetraksilin hidroklorid’tir, diğer bileşenleri ise beyaz vazelin, kahverengi demir oksid, orta zincirli trigliserid, titanium oksid ve ve kırmızı demir oksid bulunur.

İmex Sivilce Kremi Nasıl Kullanılır

İmex sivilce kremi doktorunuz tarafından yazılarak eczaneden alabilirsiniz. Cilt üzerinde oluşan sivilceler ve siyah noktalar için oldukça etkili olan bir kremdir. Yalnız burada dikkat edilmesi gereken bir durum vardır, kremi mevcut çıkan sivilcelerin üzerine değil sivilce çıkmadan önce veya sivilcenin aktif hali geçtikten sonra kullanılırsa daha etkili sonuç alınabilir.

İmex krem günde iki kez sabah ve akşam olmak üzere sivilce oluşan bölgenin üzerine uygulanır.

İmex kremin en güzel özelliği ise sivilcenin üzerine direk uygulandığından yüzdeki lekeleri kapatır.

İmex krem kullanmaya başladığınıza 1 ile 3 hafta içerisinde etkisini görmeye başlarsınız, kremi 15 gün ara vermeden düzenli bir şekilde kullanılması gerekir daha sonrasında ise 7 gün ara verilmesi gerekir, sonrasında tekrardan devam edebilirsiniz. Bu süre sonunda krem kullanımı bitince eğer sivilce lekelerinde ve çıkmasında azalma olmadıysa krem kullanımını bırakın. Başka bir krem kullanmanız gerekebilir.

Kremi uygulamadan önce ve sonra ellerinizin temiz olmasına dikkat edin. Kremi uygularken hafif masaj yaparak cildinize yedirin. İmex kremi gece yatmadan önce sürün ve sabaha kadar cildinizde kalsın. Sabah yüzünüzü sebamed sabun veya imex sabun gibi ürünlerle yıkama yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.