Pembe Fikirler

Güzel Kirpikler İçin Doğal Formüller

Güzel Kirpikler İçin Doğal Formüller

Her zaman kusursuz bir yüz ve etkileyici bakışların anahtarı kalın, uzun ve sağlıklı kirpiklerden geçiyor. Göz makyajının en önemli faktörlerinden olan kirpikler ince ve cansız ise gerekli etkiyi yaratmak için fazladan bir çaba harcamanız gerekecektir. Eyeliner, maskara ve hatta takma kirpikler ile doğal olmayan bir görüntüye ulaşabilirsiniz.

Güzel kirpikler için doğal formüller erişilmeyecek kadar zor uygulamalar içermiyorlar. Hatta basit ve her yerde bulunabilecek malzemeler ile kirpiklerinizi daha kalın ve uzun bir şekle kavuşturabilirsiniz. Gelelim güçlü ve güzel kirpikler için doğal formüllere:

 

Hint Yağı

Besleyici hint yağı kalın ve dolgun kirpikler için ideal bir yağ. Uygulaması yatmadan önce kirpiklerinizi yıkayarak kendi kendine kurumaya bırakıyorsunuz. Bir pamuk çubuğu yardımıyla kirpik köklerinden uçlara doğru uyguluyorsunuz. dikkatli uygulamalarda gözünüze yağ kaçmayacaktır. Gece hint yağı ile birlikte uyuyabilirsiniz. Her gece tekrar ederek sonuca ulaşmanız mümkün olacaktır. Hint yağının içerisine bir dilim kurutulmuş limon ekleyerek 1 hafta bekletin ve kirpiklerinize uygulayın limon kirpiklerin büyümesini tetikleyecektir.

Vazelin

Kirpiklerinizi nemli tutacağı için daha kolay gelişmelerini sağlayacaktır. Pamuk çubuk yardımıyla geceleri yatmadan önce uygulayın ve sabah kirpiklerinizi yıkayın. 3-4 ay içinde gelişmeyi farkedeceksiniz.

Yeşil Çay

Antioksidan, flavonoidler açısından zengin ve içeriğinde epigallocatechin-3-gallate bulunduran yeşil çay tam bir sağlık deposu. Bu özelliğini kirpik bakımınız için de kullanabilirsiniz. Yapacağınız şey ise şekersiz bir yeşil çay demlemek ve pamuk yardımıyla kirpiklerinizin kökünden ucuna kadar uygulamak.

Aloe Vera

Bir çok kez denenerek başarıya ulaşmış formül büyüleyici etkileri ile Aloe Vera bitkisine ait. Yapraklarındaki jeli sıkarak temiz bir rimel fırçası ile kirpiklerinize gece yatmadan önce uygulayabilirsiniz.

Zeytinyağı

Mucizevi zeytinyağının kullanım alanları arasında saçlar ve kirpiklerin beslenmesi ve daha dolgun ve güçlü bir hale getirilmesi de var. Temiz bir rimel fırçası ile temiz kirpiklerinize gece yatmadan önce uygulayın sabah uyanınca da yıkayın. Zeytinyağı gibi ev de bulabileceğiniz malzemeler ile kendi bakım malzemelerinizi oluşturabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.