Pembe Fikirler

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaş Uzatma ve Kalınlaştırma Yöntemleri

Kaş kalınlaştırma teknikleri kullanılarak ince kaşlara sahip olanlar daha kalın ve uzun kaşlara sahip olabilirler. Seyrek kaşlar için kaş çıkarma kürü tarifimizle daha gür ve kalın kaşlara sahip olabilirsiniz. Kalın kaşlara sahip olmanın en büyük avantajı, kaşlara istenilen şeklin daha kolay verilebiliyor olmasıdır.

 

Seyrek ve ince kaşlara sahip bayanların kaş şekli konusunda pek bir seçeneği yoktur ancak kalın kaşlara sahip bayanlar diledikleri şekli kaşlarına verebilirler. Kaş kalınlaştırma tariflerimizi uygulayarak kısa bir süre içinde siz de daha sağlıklı kaşlara kavuşabilirsiniz.

 

Kaş Kalınlaştırma

 

Kaş Kalınlaştırmak İçin Öneriler

 

  • Lif içeriği bakımından zengin sebzeler tüketin
  • Günlük tükettiğiniz su miktarı en az 8 bardak olmalı
  • E vitamini başta olmak üzere A, C ve B3 vitaminlerini düzenli olarak alın
  • Kaşlarda sıcak ağda kullanmayın

 

Kaş Kalınlaştırma Maskesi

 

  • Zeytinyağı
  • Sarımsak Yağı

 

Sarımsak bilindiği gibi kaşların uzaması ve kalınlaşması için oldukça faydalıdır. Kokusu nedeniyle sarımsağı kaşlarına sürmek istemeyenler sarımsak yağını da kullanabilirler. Zeytinyağı ve sarımsak yağını pamuğa döküp kaşlarınızı bu yağ karışımıyla silerseniz kısa zaman içinde olumlu etkilerini görebilirsiniz. Her akşam yatmadan önce uygulanabilir. Kaş gürleştirme yöntemleri konumuzu ziyaret ederek daha fazla yöntem ve tarife ulaşabilirsiniz.

 

Kaş Uzatan Doğal Yöntemler

 

  • Her akşam yatmadan önce kaşlarınıza badem yağı uygulamak, kaşların kalınlaşmasını sağlayacaktır.
  • Zeytinyağı, hint yağı, e vitamini yağı yada vazelin kullanarak malzemeleri karıştırıp günde 2 kere kaşlarınıza sürün.
  • Kullanılmamış diş fırçası ile günde 2 kere kaş diplerinden uçlarına doğru tarayarak masaj uygulayın.

 

Nemlendirici Kullanın

 

Her akşam yatmadan önce kaşlarınıza yağlı bir nemlendirici sürüp bakım yapmak kaşlarınıza iyi gelecektir. Düzenli olarak uyguladığınızda kısa bir süre sonra kaşlarınızın kalınlaştığının ve gürleştiğini gözlemleyeceksiniz.

 

Kalıcı Kaş Kontrolü

 

Hiç kaşı bulunmayan kişilerde uygulanması yerinde olacaktır ancak sağlıklı kaşlara sahip kişilerin daha doğal yöntemlerle kaşlarını kalınlaştırmaları mümkünken bu tarz yöntemleri kullanmaması gerekir. Yapay olduğu belli olan bu yöntem son çare olarak düşünülebilir.

 

Kaş Kalınlaştıran Makyaj

 

Kaş kalemi kullanarak seyrek kaşların arasını doldurabilirsiniz. Siyah kaş kalemi yerine kahverengi kaş kalemi kullanılması daha uygun olacaktır. Siyah kalemler kaşlarda yapay bir görünüm oluşturacaktır.

 

Kaş Yaparken Göz Çıkarmayın

 

Bitkisel yağların hepsi kaşlarda yararlı değildir. Cilt ve saç için faydalı olan bazı bakım yağları kaşların dökülmesine sebep olabilir. Sağlıklı kaşlara sahip kişilerde uyarılan kaş kökleri yanıt verecektir. Kaş kökleri ölen kişilerde bakımlar sonuç vermeyecektir. Kaşlarınız aşırı seyrekse veya şiddetli dökülmeler  meydana geliyorsa bu belirtiler bazı hastalıkların habercisi olabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.