Pembe Fikirler

Karıncaları Evden Uzak Tutmanın Yolları

Karıncaları Evden Uzak Tutmanın Yolları

Evimizin istenmeyen misafirleri karıncaları evden uzak tutmanın yolları sadece temizlikten geçmez, bazı ufak ipuçları da kullanılır.

Karıncalar havaların ısınması ve yaz aylarının gelmesiyle birlikte, yuvalarından çıkıp yoğun bir tempoda çalışmaya, kışa hazırlık yapmaya başlarlar. Karıncaları evden uzak tutmanın yolları çok çeşitli olabilmektedir. Kış aylarında ve soğuk havalarda görünmeyen, evleri, mutfakları karınca basması gibi sorunlarda bu mevsimde görünmeye başlar. İşte bu dönemde bu ve benzeri durumlarda sorun ortaya çıktıktan sonra değil, henüz sorunla karşılaşmadan çözüm bulabilmek en sağlıklı yol olacaktır.

Karınca İstilası

Evinizde, mutfağınızda birkaç karınca görmek sizi çok fazla rahatsız etmeyecektir. Rahatsız etse bile çözüm bulmak çok zor olmayacaktır. Fakat olası bir karınca istilası için aynı şeyleri söylemek pekte mümkün değildir. Artık evinizi tamamen ilaçlatmak belki de tek çözüm olacağı için, bu sorun ortaya çıkmadan yapılması gerekenleri yapmak en kolayı olacaktır. Karıncaları evden uzak tutmanın yolları bilinirse, uygulamasının ve sonuç almanın da ne kadar kolay olacağını bileceksiniz demektir.

Karıncaları evden uzak tutmanın yollarından bahsederken temizlikten mutlaka bahsetmek zorundayız. Evinizi ve yemek yediğiniz alanları mutlaka temizliyorsunuzdur. Evinizi karıncalardan uzak tutmak için klasik yöntemlerin biraz dışına çıkmalı ve tavsiye edilen yöntemleri izlemeniz gerekmektedir. Temizlik ürünleri ve malzemeleri içerisine karıncaları evden uzak tutmanızı sağlayacak maddeler eklemeniz bilinen en pratik çözümlerdendir.

Sirke veya Hoş Olmayan Kokular

Sirke karıncaları evden tutmanın yolları arasında en pratiklerinden bir tanesidir. Yerleri sildiğiniz suyun içerisine yarım çay bardağı kadar sirke katmanız karıncaları evinizden uzak tutacaktır. Karıncalar koku alma duyuları oldukça gelişmiş hayvanlardır ve hoşlanmadıkları kokuların bulunduğu alanlardan kesinlikle uzak dururlar. Karıncaların koku alma hassasiyetinden faydalanarak, karıncaları evden uzak tutmanın pratik çözümlerini evde kendi kendinize rahatça bulabilir ve uygulayabilirsiniz.

Yerleri sildiğiniz suyun içerisine sirke katmak kadar basit olan yöntemlerden başkası da vardır.  Karıncaların olduğu bölgelere dökebileceğiniz karışımlar elde ederek bu sorundan kurtulabilirsiniz. Portakal, mandalina gibi meyvelerin kabuklarından, Arnavut biberini suya karıştırarak, tarçın yağı gibi maddelerden faydalanarak evinizde ki karınca sorununa çok pratik çözümler getirebilirsiniz.

Ayrıca evinizde eğer hayvan besliyorsanız, evcil hayvanlarınızın mamalarını da geceleri kaplarında bırakmak yerine, kapalı bir kap içinde saklamak karıncalardan korunma yollarından biridir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.