Pembe Fikirler

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Süet Ayakkabı Nasıl Temizlenir?

Yüzeyinde hata bulunan derilerin zımparalanmasıyla elde edilen süet, çok sevilmesine rağmen kirlenme korkusu nedeniyle az tercih edilmektedir. Tercih edenlerin ise aklında “ Süet nasıl temizlenir? ” sorusu oluşmaktadır. Bilindiği üzere süet parçalar kolay toz ve kir tutması nedeniyle kötü hava koşullarında giyilmemelidir. Ancak yöntemleri bilinirse giyildiğinde de temizlenmesi mümkündür. İşte birkaç adımda süet temizleme yolları:

Üretici Yönergelerini Okuyun

Her süet aynı kalitede değildir. Bu nedenle tüm süetlere aynı muamele yapılmamaktadır. Aldığınız ürünün üzerinde bulunan üretici yönergesi ya da etiketinde yazan önerileri okumanızı öneririz. Aksi takdirde süet ürününüze zarar verebilirsiniz.

Süet Fırçası Edinin ve Tüyleri Fırçalayın

Normal temizlikte kullandığınız gereçleri süet temizliği yaparken rafa kaldırmanız gerekmektedir. Süet ürünlerinizi temizleyebileceğiniz en iyi şey süet fırçasıdır. Genellikle bir tarafı yumuşak diğer tarafı sert olan süet fırçalarıyla önce yumuşak sonra sert fırçalamanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından süet ürününüzün üzerindeki tüyler daha düzgün ve kabarık görünecektir. Aynı işlemi banyo havlusu ile kuvvetli bir şekilde yapmanızda aynı etkiyi verecektir.

Islandıysa Kurutun

Şayet yağmurlu bir havada süet ayakkabınızı ya da süet montunuzu giydiyseniz çıkardığınızda mutlaka kurutmanız gerekmektedir. Üzerinde çamur var önce temizlemem gerekiyor diye sakın düşünmeyin. Çünkü kurumadan yaptığınız her işlem çamurun yayılmasına ve süetinize iyice işlemesine neden olacaktır.

Süet Silgisi Deneyin

Kuru noktalar ve lekeli süetler genellikle temiz bir kalem silgisi ya da özel hazırlanan süet silgileriyle silinerek çıkartılabilir. Ancak eğer silgi lekeyi çıkartmak konusunda etkisiz kalırsa tırnak törpüsü deneyin. Lekeli bölgeye hafifçe tırnak törpüsü uygulayarak kirli bölgenin temizlenmesini sağlayabilirsiniz. Leke bir yağ iziyse eğer bu kez lekenin bulunduğu yere biraz karbonat döküp çekmesini beklemelisiniz. Bir süre beklettikten sonra süetinizi temizleyebilirsiniz.

Süet Koruma Spreyi Kullanın

Süet temizliğinde süet nasıl temizlenir sorusundan önce süet ürünümü nasıl korumalıyım sorusunu sormanız gerekmektedir. Bunun ise çözümü basit bir süet koruma spreyidir. Süet koruma spreyini ürününüze belirli bir mesafeden sıkarak uygulayabilirsiniz. Ancak süet koruma spreyini ürünleriniz kirlenmeden önce uygulamanız gerekmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.