Pembe Fikirler

Seyahate Çıkacaklara Pratik Öneriler

Seyahate Çıkacaklara Pratik Öneriler

Seyahate çıkarken yanınıza almanız gereken eşyalar için mutlaka liste yapmanızı öneriyoruz. Listeniz eşyaları unutmamanız için son derece önemli. İşte seyahat için pratik öneriler:

Bütün eşyaları yanınıza almanıza gerek yok. Seyahat için pratik öneriler ile istediğiniz tatil planını oluşturabilirsiniz.  Az eşya ile yetinmeniz gerekiyor. Bazı eşyaları gittiğiniz yerden de temin edebilirsiniz. Özellikle ağır yapan eşyalarınızı oradan da alabileceğiniz için, listeden çıkartabilirsiniz. Değişik kültürlerin olduğu yerlere ziyaret düzenleyeceksiniz, mutlaka az kıyafetle gidin. Çünkü oradan mutlaka yöresel kıyafetler alarak döneceksiniz.

Tatil Bavulu Hazırlamak

Eğer gittiğiniz ülkelerdeki prizler farklıysa, mutlaka yanınıza farklı priz götürmelisiniz. Aynı zamanda gittiğiniz yerde internet kullanabilip, kullanamayacağınızı kontrol edin. Bununla birlikte telefonunuza eğer, update etmeniz gerekebilecek programlar olursa, önceden bu işlemi halletmeniz gerekmektedir.

Bavula eşyalarınızı yerleştirme işlemini dikkatli yapın. Seyahat için pratik öneriler arasında, hem hayati öneme sahip konulardan bir tanesi, valiz yerleştirmedir. Giysileriniz valizinizde az yer kaplamasını istiyorsanız, giyeceklerinizi mutlaka rulo halinde katlayın. Bu şekilde giysilerinizin daha az yer kapladığını göreceksiniz. Bununla beraber, çoraplarınız için, ayakkabılarınızın iç kısmı, mükemmel bir paketleme alanıdır. Aynı zamanda vakumlu paketlerden kullanmanız çok işinize yarayacaktır.

Akıllı Telefonlarla Seyahat İçin Pratik Öneriler

Yanınıza yol kitabı almayın. Yanınızda seyahat kitaplarını ağırlık etmek istemiyorsanız, mutlaka önceden kitapta önemli yerleri çekin. Bu şekilde telefonunuza kaydedilen görüntüler işinizi görecektir. Sizler de boş yere kitap taşımak zorunda kalmayacaksınız. Telefonunuza aynı zamanda aplikasyon indirebilirsiniz. Şehir haritası, taksi uygulaması vb.

Eğer kitap okumayı seviyorsanız ve tatilde kitap okumak istiyorum  diyorsanız, o halde mutlaka kindle almanız gerekmektedir. Bu şekilde kindleye kitap yükleyerek yanınıza kitap almanıza gerek kalmayacak. Gideceğiniz ülkeye ait bir iki adet kelime öğrenmeniz yararınıza olacaktır.

Bilgi Edinin

Gittiğiniz yerle ilgili bilgi edinmeniz işinize yarayacaktır. Mutlaka seyahat sitelerine göz atın. Aynı zamanda Blogger’ların deneyimlerine göz atmanızı öneriyoruz.

Eğer, gideceğiniz yer için uçak tercih etmek istiyorsanız, mutlak hafta arası uçuş yapın. Hafta arası uçuşlar, diğer günlere göre çok daha uygun olmaktadır. Bu şekilde pazartesi, Salı ve Çarşamba günleri bütçenize uygun seyahat uçuşları bulabilirsiniz. Seyahat için pratik öneriler her zaman işinize yarayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.