Pembe Fikirler

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır Faydaları Nelerdir?

Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır Faydaları Nelerdir?

Badem yağı saça nasıl uygulanır? Saç kırıklarını engelleyen saçların E vitamini ihtiyacını karşılayan badem yağı besleyici bitkisel bir yağ türüdür. Kullanıldığı süre içinde daha yumuşak saçlar, canlı saç kökleri ve daha hacimli saçlar elde edebilirsiniz. Badem yağının birbirinden farklı uygulanış stilleri bulunmaktadır.

Saç Bakımının ilk kuralı saçlara doğru ürünlerle doğru bakım yapmaktır. Bu yazımızda badem yağı en doğru şekilde saçlara nasıl uygulanır? Duş öncesi ve sonrası badem yağı uygulaması ile Kepek ve pullanma sorunu yaşayanlar için badem yağı kullanımını anlatacağız.

Badem Yağının Saça Uygulanma Şekilleri

Duştan Önce Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Badem yağının en bilinen uygulama şekli banyo öncesinde saç diplerine ve saç uçlarına sürülerek bekletilmesidir. Bu uygulama şeklinde saçlara badem yağı 3 çorba kaşığı kadar uygulanarak tamamına yayılır. Saçlar bir bone yardımıyla kapatılarak etki etmesi hızlandırılır. Bir saat süreyle beklettikten sonra duş esnasında arındırılır. Badem yağını saçınızdan temizlerken önce şampuan dökerek köpürtmeye çalışın. Aksi halde direk sıcak su dökerek ıslatırsanız badem yağının saçtan arınması güçleşecektir.

Duştan Sonra Badem Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Bir diğer uygulama şekli ise duştan çıktıktan sonra saç uçlarına birkaç damla badem yağını uygulamaktır. Saçlarınız nemli haldeyken parmak uçlarınıza badem yağından iki damla alın ve uçlara masaj yapın. Bu işlem saç uçlarının kırılmasını engelleyecektir. Badem yağını sürdükten sonra durulamanıza gerek yoktur. Az miktar kullanılan badem yağının saçları yağlandırma etkisi bulunmaz. Aksine dış etkenlere karşı saç uçlarını korur.

Kepek Ve Kuruluk İçin Badem Yağı Nasıl Uygulanır?

Badem yağını saç diplerine de uygulayabilirsiniz. Saçlarınızda aşırı kepeklenme ve saç derisinde kuruluk varsa badem yağını parmak uçlarınıza alarak saç köklerine masaj yapabilirsiniz. Yarım saat beklettikten sonra duşta arındırmanız gerekmektedir. Badem yağının saç köklerinizden arınmadığını düşünüyorsanız durulama suyuna bir kaşık elma sirkesi ilave ederek daha hızlı bir arındırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.