Pembe Fikirler

Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğal Tariflerle Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Kozmetik ve güzellik ürünleri, çoğu insan için önemli miktarda kimyasal maruziyet kaynağıdır. Ortalama bir güzellik ürünü onlarca zararlı kimyasal madde içerir, çoğu insan için güvenlik açısından test edilmemiştir. Neyse ki, her güzellik ürününün doğal alternatifleri vardır ve çoğu kimyasal yüklü alternatiften daha iyi etki etmektedir.

Bal Maskesi Uygulayın

Hızlı ve doğal bir yüz için kendinize bir bal maskesi yapın. Sıcak bir duş alın veya gözenekleri açmak için yüzünüzü bir kaşık su buharlı suyla tutun. Yüzü sıcak bal serpip 20-30 dakika bekletin, gözenekleri kapatmak için ılık suyla durulayın ve soğuk su ile sıçratın. Ayrıca her gün kullanılabilecek nazik bir yüz yıkama malzemesi olarak da mükemmel bir şekilde çalışır.

Yoğun Bir Saç Kremi Karışımları

Yoğun bir saç kremi için, avokado ve hindistancevizi sütünü veya kremayı bir blenderde karıştırın ve kuru saçlara uygulayın. 30 dakika kadar bırakın ve durulayın.Yağlı saçlar için masaj kabına serum koyun, şampuanı normal yapın ve durulayın. Bu bazı insanlar için kuruyabilir ve kafa derisini tahriş edebilir. Daha nazik bir seçenek istiyorsanız, karanlık veya hafif saçlar için DIY kuru şampuan da deneyin.

Özel Karışımlar İle Saç Bakımları

1 kaşık beyaz sirke ile 5 kaşık damıtılmış su karıştırılarak ve şartlandırmadan sonra saçların üzerine dökülerek saçlarınızdan anında yağları temizleyin ve çıkarın. Yeni bir koku yapmak için 5-10 damla favori esansiyel yağ ekleyin. Lavanta, limon veya nane tavsiye ederiz. Saç türünüze bağlı olarak, şifalı killerle saçlarınızı detoks yaparak ve doğal bir şampuan kullanarak yararlanabilirsiniz.

Avokado Ve Hindistancevizi Saç Kremleri

Yoğun bir saç kremi için, avokado ve hindistancevizi sütünü veya kremayı bir blenderde karıştırın ve kuru saçlara uygulayın. 30 dakika kadar bırakın ve durulayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.