Pembe Fikirler

Isırgan Otunun Saça Faydaları Nelerdir?

Isırgan Otunun Saça Faydaları Nelerdir?

Isırgan otunun saça faydaları saymakla bitmez. Kanser tedavisinde başı çeken ısırgan otu saçları üzerindeki etkisini de bu yöntemle fazlasıyla göstermiştir. Saçlarınızın mat, cansız ve soluk olmasından şikayet edenler saçlarında kepek sorunu yaşayanlar ısırgan otunun mucizevi etkisinden faydalanabilirler.

 

Isırgan otunun saçlar üzerinde birçok etkisi vardır. Bunları aşağıdaki gibi maddeler halinde listeleyebiliriz.

 

Isırgan Otunun Saça Faydaları

1- Kadınların saçlarını kuru taramalarından dolayı saç uçları sürekli kırılır bunun için ısırgan otu kullandığınızda saç uçlarını onarır ve kırılmadan kaynaklı saçları uzatamayan bayanların kurtarıcısı olur.

 

2- Isırgan otu suyu kaynatılıp içilebilir ya da kür yolu ile saçlara uygulanabilir. Her iki yöntemde saç tellerini güçlendirip daha sağlıklı olmasını sağlar.

 

3- Isırgan otu saç derisinin kendi özünde bulunan yağ dengesini korumaya yardım eder.

 

4- Saç köklerini besler ve dökülmeleri önler.

 

5- Saçlarında kepek sorunu yaşayan kişiler için bulunmaz bir nimettir. Bunu önlemek için yapacağınız taktik ise ısırgan otunu kaynatıp suyundan bir miktar kullandığının şampuana aktarmaktır.

 

6- Isırgan otunu bir cezvede su ile kaynatıp demlemeye alın ve 15 dakika demlenen ısırgan otunu ılıyıncaya kadar bekletin. Ardından suyunu saçınıza sürün ya da kullandığınız saç bakım yağlarının içine de ilave edebilirsiniz.

 

7- Isırgan otu suyu saçlarınıza ışıltı ve canlılık kazandırır. Saç diplerini arındırır ve saç diplerinin hava almasına yardım eder.

 

8- Saç diplerindeki kan dolaşımını hızlandıracağından hem ısırgan otu vücudunuza hükmeder hem de saçlarınızın sağlıklı bir şekilde uzamasına destek verir.

 

9- İnce telli saçlara sahip olan bayanlar ısırgan otu suyunu mutlaka denemelidirler Demlenen ısırgan otunun saça maske gibi sürülüp bekletilmesi sonucu zamanla saç tellerinin kalınlaştığı gözlemlenir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.