Pembe Fikirler

Erkeklerde Saç Uzatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkeklerde Saç Uzatmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Saç uzatma duyduğunuzda, muhtemelen kadın saçlarını en yaygın olduğu için düşünürsünüz. Gerçek şu ki, saç uzatmaları daha popüler hale geliyor. Saç uzatmalar yalnızca güven arttırmakla kalmaz aynı zamanda kadınların saçları gibi bir kişinin görünümünü önemli ölçüde değiştirmeye yardımcı olur. Saç eklemelerinin sizin için doğru olup olmadığına karar vermenize yardımcı olacak birkaç ipucu.

Doğru Saç Uzatma

Göz önüne alınması gereken en önemli şey, saçların  rengi olmasıdır. Erkekler için tam bir renk eşleşmesi bulmak zor olabilir, ancak doğal renklerinizi seçtiğinizde saçlarınızın uyacak şekilde boyama olanağınız daima mevcuttur. Yüksek kaliteli ürünler satın alırsanız doğal saç renginizi ve saçlarınızı boyayabilirsiniz. Doğal saçınıza derinliği eklemek için, renkleri eşleştirmenizin gerekmez. Önemli noktalar olarak kullanılacak olursa, kontrast renk kullanmak daha kolaydır. Cesur bir görünüm istiyorsanız parlak renkli saç seçeneği de bulunmaktadır.

Bakım ve Kalite

Erkekler için saç uzatmalarında,  bakım gerektirdiğinin farkında olmalısınız. Saç uzatmalar için tasarlanmış fırçalar, şampuan ve saç kremi satın almanız gerekebilir. İnsan saçılarından yapılanlar gibi yüksek kaliteli parçalar, karışıklığa daha az eğilimli olabilir ve çok fazla bakım gerektirmeyebilir. Düşük kaliteli saçlar  uzun süre dayanmaz ve doğal görünmelerini sağlamak için daha fazla bakım gerektirir. Saç uzatmalar günümüzde daha pahalansa da, maliyet zamanla dengelenir. Uzatmalarınızı kurutmayı planlıyorsanız, ısıya dayanıklı olması için monofiber veya termofiber saç parçalarının kullanılması gerekir. Düz demir kullanmayı planlıyorsanız, bu hususlar aynıdır. Onlara çok fazla ısı kullanırsanız, düşük kaliteli saçlarınız yanar.

Saç Kürlerini Deneyebilirsiniz

Saç uzatmaya alternatif olarak, erkeklerin hızlı saç uzatabilmesi için badem yağı kullanılmaktadır. Birçok alanda badem yağı ile şampuanla bir arada karıştırılarak kullanılması söylense de, bu yanlış bir yöntem olmaktadır. Bunun nedeni şampuanların içerisinde kimyasal maddelerin bulunmasıdır. Bu nedenle kimyasal madde ile karışan badem yağları hiçbir fayda sağlamayacaktır. Badem yağların şampuansız bir biçimde uygulanması gerekmektedir. Badem yağı ile saç uzatmak için badem yağı ve zeytinyağı gerekmektedir. Badem yağı ve zeytinyağını karıştırılarak, hafifçe ısıtın. Sonra saç diplerinize ovarak masaj yapın ve elde edilen yağı iyice saç diplerinize yedirin. Bu işlemi yarım saat boyunca yapın ve saçlarınızda beklettikten sonra saçların doğal bir şampuan ile yıkayın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.