Pembe Fikirler

Hızlı Saç Uzatmak İçin 10 Etkili Yöntem

Hızlı Saç Uzatmak İçin 10 Etkili Yöntem

Saç uzatmak için anlatacağımız yöntemlere geçmeden önce söylemek istediğimiz ilk şey saçlarınıza dışarıdan bakmanın yanı sıra içeriden beslemek de çok önemlidir. Bu yüzden yediklerinize içtiklerini de çok dikkat etmeli ve her şeyden önce kendi vücudunuzu severek işe başlamalısınız.

1 – Saç Derisine Düzenli Olarak Masaj Yapmak

Saç derisine masaj yapmak bu bölgedeki kan dolaşımını artırır ve saç köklerini uyararak daha güçlü ve daha hızlı uzamasını sağlar. Bu yüzdendir ki saç uzatmak isteyen herkese söylenen ilk öneri gece yatarken saçlarınızı mutlaka arayın veya saç diplerinize parmak uçlarınızla hafifçe masaj yapın. Bu sayede Günde en az iki kere saçlarınızı tarayarak saçlarınıza masaj yapmış olacaksınız ve saç köklerinizi bu şekilde uyararak daha hızlı uzamalarına ve saçlarımızın daha bakımlı ve güçlü çıkmasına yardımcı olacaksınız. Hızlı saç uzatmak için elbette ki saç taramak tek başına yeterli değildir. Bu yüzden sizinle paylaşacağımız diğer saç uzatma yöntemlerini de denemeyi unutmayın.

2 – Düzenli Aralıklarla Saçları Kestirmek

Kimilerine şehir efsanesi gibi gelsede saçları düzenli aralıklarla kestirmek daha hızlı uzamasını sağlar. Detaylı bir şekilde anlatmak gerekirse saç uçlarımız zamanla yapılır ve çatallaşır ya da koparak dökülür. Bu durumda saç hücreleri saçları uzatmayı bir kenara bırakarak saç uçlarını onarmaya yoğunlaşır. Hal Böyle olunca da saçlar günden güne daha bakımsız bir hale gelirken uzaması da tamamen durur. Bu yüzdendir ki saçlarınızı iki ayda bir birer veya ikişer santim kestirmek hızlı saç uzatmak adına çok işinize yarayacak. Bu sayede saçlarınız daha sağlıklı bir şekilde uzar ve uçlarındaki kırıklar olmadan çok daha güzel görünürler.

3 – Saç Kremi Yalnızca Kuru Saçlar için Değildir

Maalesef ki saç kremini yalnızca kuru saçlı kişiler için var sayanlar var. Elbette ki bu doğru bir kanı değil. Çünkü pek çok saç kremi pek çok farklı tipteki saçlar için üretilir ve her saç tipindeki kişi saç kremi kullanmalıdır. Bunun başlıca sebebi her saç kurumaya ve matlaşmaya eğimlidir. Saç kremi kullanmak canlılığını yitirmiş saçlar için bakım yaparak saç köklerinin yalnızca saç uzatmak için çalışmasını sağlar. Ayrıca saç kremleri duştan sonra saçların daha iyi taranmasını ve saçın neme doymasını sağlar.

4 – Soğan Kürüne Şans Verin

Her ne kadar kokusundan hoşlanmasak da soğan kürünün saç uzatmak konusunda ne kadar başarılı olduğunun farkındayız. Şayet Siz de saçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız soğan kürüne bir kez olsun şans verin. Bunun için yapmanız gereken şey 1 adet orta boy soğanı dörde bölün ve kabukları da dahil olmak üzere bir 2 dakika kaynatın. Sonrasında suyunu sıkın ve bu suyun soğuması için bekleyin. Soğan suyu ile saç uzatmak için bu suyu son durulama suyu olarak saçlarınızı uygulayınız tekrardan üzerine temiz su ile durulamayın. Merak etmeyin saçlarınızda hiçbir şekilde soğan kokusu kalmayacak. Soğan kürünü haftada bir defa kullanabilirsiniz. Saç uzatmak konusunda soğan kürü kesinlikle mucizevi bir etkiye sahiptir. Bu yüzden denerseniz hiçbir şey kaybetmeyeceğinize emin olabilirsiniz.

5 – Saç Şekillendiricilerden Uzak Durun

Saç şekillendiriciler ile çok kısa sürelerde çok güzel saçlara sahip olabiliyoruz. Fakat bu işlemleri ne kadar sık yaparsanız saçlarınız o kadar çok zarar görecek ve saç uzama hızı bir o kadar azalacaktır. Bu yüzdendir ki özellikle ısıl işlem uygulayan saç şekillendiriciler ile aranıza mesafe koyun. Ancak bu şekilde saç uzatmak için verdiğimiz bütün yöntemler işe yarayabilir. Kış aylarının yaklaşmasıyla birlikte Maalesef ki saç kurutma makinesi ile aranıza mesafe koymaya bilirsiniz ama diğer ısıl işlem uygulayan saç maşaları düzleştiriciler ve saç tost makineleri gibi şekillendiricilerden uzak durmanızda fayda var. Saç uzatmak maalesef ki sabır gerektiren bir işlemdir ve bu yüzden biraz sabırlı olmanız neticesinde hiç olmadığı kadar uzun saçlara kavuşamanız çokkolaydır. Elbette ki yazımızı okuyan kişiler ısının zararlı etkilerinden saçlarınızı koruyacak olan saç spreylerini kullanarak bu şekillendiricileri kullanmaya devam etmek isteyenler olacaktır. Fakat biz bu ürünlerin hiçbir şekilde işe yaramadığını ve aksine saçlarınızı ıslatarak daha fazla zarar görmesini sağladığını inanıyoruz. Şayet bizim tavsiyelerinize kulak veriyorsanız saçları ısıdan koruyucu sprey kullanmamanızı ve ısıl işlemle saçları şekillendiren şekillendiriciler ile aranıza mesafe koymanızın taraftarıyız.

6 – Doğal Saç Bakım Yağlarını Kullanın

Saç uzatmak için doğanın bize verdiği en mucizevi şeylerden bir tanesi de doğal yağlardır. Doğal yağlar saçlar için bin bir derde devadır. Özellikle saç uzatmak isteyen kişiler için hem bulunması çok kolay hem çok ekonomik hem de uygulanışı açısından da çok pratik olan doğal saç bakım yağları ile saç uzatmak kendi evinizin konforunda hiç bu kadar kolay olmamıştı. Saç bakım yağları ile saç uzatmak için istediğiniz herhangi bir yağı saç diplerinize Masaj yaparak uygulayın ve yarım saat kadar saçlarınızda bekletin. neredeyse bir ay kadar kısa bir süre içerisinde saç uzatmak ne kadar kolaymış kendiniz fark edeceksiniz. Doğal saç bakım yağlarından hangileri en hızlı saç uzatmak için idealdir diye aklınızdan geçiriyorsanız vereceğimiz cevaplar çok net. Öncelikli olarak sarımsak yağı hem saç çıkarmada hem de saç uzatma konusunda en etkili yağların birincisidir. Sonrasında Tatlı badem yağı da oldukça etkilidir. Önerebileceğimiz sonuncuya ise Hint yağıdır.

7 – Soğuk Su ile Durulama

Duş boyunca soğuk su ile saçlarınızı yıkamak biraz zor olabilir. Bu yüzden Duştan çıkmadan önce saçlarınızı son bir kez durulamak isterseniz soğuk suyu tercih etmenizi tavsiye ederiz. Çünkü sıcak su saçlarınızı matlaştırır ve daha fazla kurumasını sağlarken soğuk su nemi saçlarınıza hapseder ve saçlarınızın daha güçlü olmasını sağlar. Saç uzatmak için en kolay maddelerden birisi olan bu yöntemi alışkanlık haline getirirseniz kısa süre içerisinde saçlarınızdaki harika değişimi gözleyebilirsiniz.

8 – Saç Yıkama Alışkanlığınızı Gözden Geçirin

Saç yıkama alışkanlığı dikkat edilmesi gereken bir şeydir. Şayet saç uzatmak gibi bir amacınız varsa saç diplerinize tırnaklarımızla değil parmak uçlarınızla köpürtmeli ve temizlemelisiniz. Aksi halde saçlarınızın köklerinden kopmasını sağlarsınız ve değil saç uzatmak var olan saçlara da zarar vermiş olursunuz. Parmak uçlarınız ile saçlarınıza masaj yaparak şampuanı köpürtmeniz aynı zamanda saçlarınızın hızlı uzaması için de bir tetikleyici olabilir.

9 – Saçlarınızı Uyurken Bağlamayın

Saçlarınızı uyurken bağlamak kökten kopmasına sebep olur. Bu yüzden her ne kadar gece yatarken saçınızın boyunuza veya yüzünüze gelmesini istemeseniz de hızlı saç uzatmak isteyen kişilerin saçlarını bağlamadan açık bir şekilde uyması gerekmektedir. Çünkü sımsıkı bağlanan saçlar gece boyunca yastığa sürtünerek ezilir ve güçsüzleşir sonuç olarak da sabah kalkıp saçlarını zıt aradığınızda zaten oldukça güçsüz düşen saçlar tarama esnasında da koparak dökülmeye başlar. Sağlıklı saç uzatmak için gece yatarken saçlarını tarayıp bağlamadan açık bir vaziyette uyumanız sizin yararınıza olacaktır.

10 – Kötü alışkanlıklardan Uzak Durmak

Elinizden geldiğince alkol sigara ve hatta kafeinden uzak durun. Alkol ve sigara kullanımı saç büyümesini azaltıp saçların daha az uzamasına sebep olur. Bunun başlıca sebebi ise başa giden kan akışını azaltarak buradaki hücre yenilenmesinin önüne geçmesidir. Kafein ise vücudun susuz kalmasına sebep olması dolayısı ile cilt ve saç sağlığını olumsuz yönde etkiler. Gün içerisinde vücudumuza en çok  kahve içerek aldığınız için bu alışkanlığınızı bir türlü terk edemiyorsanız dengelemek adına gün içerisinde bol su içerek bu durumu dengeleyebilirsiniz.

Saç Uzatan Doğal Saç Maskesi Tarifi

Saç uzatmak konusunda bildiğimiz hemen tüm bilgileri paylaştığımız yazımızın sonuna bir de hızlı saç uzatmak için oldukça etkili olan bir doğal saç uzatma maskesi tarifi de eklemek istiyoruz. Bunun için ihtiyaç duyacağınız ilk şey iki diş sarımsak, bir yemek kaşığı zeytin yağı ve bir tatlı kaşığı kadar da Hindistan cevizi yağıdır. Sarımsağı ezip diğer malzemeler ile karıştırdıktan sonra saç diplerine masaj yaparak uygulayın ve en az yarım saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra yıkayın. Çok etkili olan bu saç maskesi sayesinde saçlarınız hem daha canlı ve parlak hem de daha hızlı uzayacaklar. Bu saç uzatma maskesini haftada bir defa uygulayabilirsiniz. Sarımsak biraz saç diplerinizi sızlatsa da dayanmanızı  tavsiye ediyoruz.

 

Saç uzatmak oldukça meşakkatli bir iştir. Fakat söylediğimiz bu on temel kuralı uygularsanız da saç uzatmak hayatınızdaki en kolay elde ettiğiniz istek olacaktır. Çünkü hiç birisi sağlığınız açısından sizi bir riske sokmayacağı gibi günlük hayatınızı da dengeleyen kurallardır. Saç uzatmak için sizin de paylaştıklarımızın dışında kendinize has farklı yöntemleriniz varsa bizimle yorum yazarak paylaşmanızı çok isteriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.