Pembe Fikirler

Kabaran, Birbirine Girerek Dolaşan Kıvırcık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Kabaran, Birbirine Girerek Dolaşan Kıvırcık Saçlar İçin Çözüm Önerileri

İnsani olarak tabiatımızda kendimizde olmayan özellikleri istememiz ya da daha çok beğenmemiz gibi kişiliğe sahibiz, kıvırcık saçları beğenmek de bunlardan bir tanesi. Tabi bu konuya bir de kıvırcık saçlı olanların gözünden bakmak gerek.

Kabaran kıvırcık saçlar, daha çok birbirine girerek dolaşan, bazıları ki yapısından dolayı daima karışıkmış gibi görünen. O yüzden kıvırcık saçlar için çözüm önerileri nedir diye araştırırken bulduğum güzel sonuçlarla artık kıvırcık saçlıların sorunları bir nebze de olsa azalacak ya da hafifleyecek.

Öncelikli olarak düzenli bakım ve düzenli olarak kırıklarının alınması gerekiyor. Yapılmadığı takdirde daha çok dolaşmaya ve kabarmaya meyilli saçlarınız olacaktır. 3-4 ayda bir kırıklarınızı aldırın. Kıvırcık saçlar için çözüm önerileri arasında kıvırcık saça özel spreyler bulunmakta, sizde interneti ya da piyasayı biraz araştırarak kısa sürede bu ürünlere ulaşabilirsiniz.

Islak ya da kuru olsun saçlarınızda bitkisel yağlar kullanabilirsiniz. Bunlardan da en etkilisi argan yağı. Geceleri de özellikle çok karışan saçlar için çözüm bağlamak ya da bandana takmak olabilir.

Mümkün olduğunca saçlarınızın kendi kendisine kurumasını bekleyin ya da aceleniz varsa ya da soğuğa karşı hassasiyetiniz saç kurutma makinasını en alt ısıda açarak kurutma işlemini yapınız. Kesinlikle saç kremi kullanın. Eğer saçınız çok elektriklenme yapıyorsa bu konuda elektriklenmeyi önleyici serumlar bulunmakta bunları deneyebilirsiniz.

Kıvırcık saçlar için çözüm önerileri ile kıvırcık saçlarınıza hacim vererek ve elektriklenmeyi önleyerek güzelce kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.