Pembe Fikirler

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin Saça Faydaları Nelerdir?

Karanfilin sadece yemekler de değil saç bakımında da kullanıldığı bilinmektedir. Saça birçok faydası olan karanfilin saçın kökünü güçlendirdiği su götürmez bir gerçektir.

Nedir Bu Faydalar?

Karanfil kürü ile nefes alan saç derisi, saçtaki yağlanma ve kepeği en az seviyeye indirmektedir. Nefes alan saç derisi kendisini yenileyerek saç kökünü besler ve saçlarınızı son kertede güçlendirir. Yıpranan ve kırılan saçlara bakım yapması ile de son dönemlerde sıkça kullanılır olmaktadır. Yıpranan ve kırılan saçların en büyük nedeni büyük derece de ısıl işlem görmesinden kaynaklanmaktadır. Saçlarınızı yıkarken krem kullanarak yıpranmayı önleyebilirsiniz.

Daha kesin bir çözüm olarak karanfil kürü kullanmanız daha faydalı olacaktır. Saçlarınızı hem nemlendirecek hem de yıpranmayı ortadan kaldıracaktır. Dökülen saçın yerine karanfil kürü yenisinin çıkmasını sağlaması ile de oldukça fazla tercih edilmektedir. Bunun yanında saçın hızlı bir şekilde uzamasını da sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde kullanılan karanfil kürü aynı zamanda saçların daha kolay ve çabuk bir şekilde şekil almasını sağlayacaktır.

Karanfil Kürü Nasıl Yapılır?

Bir su bardağı suyu kaynaması için ocağa almanız gerekmektedir. Kaynamaya başladıktan sonra suyun içine 10-15 tane karanfili atın. Bu karışımı cam bir kavanozun içine doldurun. Sonrasında kapağını sıkı bir şekilde kapatın ve dinlenmeye bırakın. 20 dakika kadar dinlenmesini beklemeniz gerekmektedir. Ardından karışımı spreyli bir şişenin içine aktarmanız gerekmektedir. Karanfil kürünüz işte bu kadar basit bir şekilde hazırlanmış olacaktır. Saç derinize sıkarak kürü kullanabilirsiniz.

spreyi sıktıktan sonra saçlarınızı durulamanız gerekmemektedir. Ama yine de yıkamak isterseniz bir iki saat geçmesini beklemeniz de fayda vardır. Çünkü ancak o süre zarfında saç derinize nüfuz edecektir. Eğer sizler de doğal yöntemlerden yana iseniz mutlaka bu kür tarifini kullanmalısınız. Çünkü hem evde yapabileceğiniz kadar basit ve oldukça fazla sağlıklı bir yöntem olmaktadır. Bu sebeple bu yazımızda sizler için doğal yöntemler adına öneriler de bulunduk. Umarım bu karanfil kürünü uygulamayanlar uyguladıktan sonra memnun kalacaklardır. Daha sağlıklı ve yıpranmamış bir saç için mutlaka karanfil kürü denemelisiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.