Pembe Fikirler

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Papatya Suyu İle Saç Rengi Nasıl Açılır?

Saç rengini açmak için daha önce oksijenli su ile saç açma yazısını paylaşmıştık. Bu yönteme alternatif olarak papatya suyu kullanarak da saç renginizi açmayı başarabilirsiniz. Papatya suyunu tercih edenler genellikle oksijenli su ile saç açtıklarında saçlarının kuruduğunu ve kırıldığını düşünenlerdir.

Papatya çayı kullanarak hazırlayacağınız suyu saçlarınıza sürdükten sonra saçlarınızın altın sarısı tonlara dönüştüğünü göreceksiniz. Eğer saçlarınız sarı ise saç renginizin daha açık görünmesini sağlayacak, eğer kahverengi saçlara sahipseniz 2 ila 3 ton arasında bir açılma elde edebilirsiniz.

Papatya suyu ile saç rengi açma

 1. İki bardak suyu kaynatın.
 2. Poşet papatya çaylarını suyun içine atarak 15-20 dakika demlenmesini bekleyin.
 3. Papatya suyunun iyice soğumasını bekleyin.
 4. Başınızın altına bir genişçe tencere koyun. Bu saçlarınızdan süzülecek papatya suyunu tekrar bir arada toplamaya yarayacak.
 5. Saçlarınızı şampuanla yıkayıp temizledikten sonra, hazırladığınız papatya suyu ile durulayın.
 6. Saçlarınızı iyice duruladıktan sonra kurumasını bekleyin, kuruduktan sonra şekil verebilirsiniz.

Papatya suyu ile saç rengi açarken bunlara dikkat edin :

 • Papatya suyunun saçlarınızda nasıl bir etki verdiğini öğrenmek için önce saçlarınızın uç kısmına küçük bir bölgede deneyebilirsiniz. Elde ettiğiniz sonucu beğenirseniz tüm saçınıza sürebilirsiniz.
 • Eğer saçlarınızı duruladıktan sonra güneş varsa güneşte kurutmanız daha iyi bir saç rengi elde etmenizi sağlar. Bu yöntemde oksijenli suda olduğu gibi saçlarınızı kurutma makinesi ile kurutmayı önermiyoruz.
 • Saçlarınızın daha fazla ton ve daha hızlı açılmasını istiyorsanız bu işlemi bir hafta boyunca 2 veya 3 kere uygulayabilirsiniz. Papatya suyu saçlarınıza hiç bir zarar vermeyeceği için bu işlemden korkmanıza gerek yoktur.
 • Piyasada bulunan papatya çaylarının bir kısmında limon da bulunmaktadır. Limondaki asidik özellikler saçınıza zarar vereceği için limon içermeyen papatya çaylarını tercih etmeye özen gösterin.
 • Aktardan 30 gr. kuru papatya alarak 4 su bardağı içinde kaynatıp soğutarak da uygulayabilirsiniz. Piyasada satılan hazır papatya sularını da deneyebilirsiniz.

Papatya suyu ile saç rengi açanların yorumları

 • Boyalı saçlar üzerinde deneyenler genellikle saç renklerinin açılmadığını söylüyorlar. Ama çok açık tonlu boyalı saçlarda etkili olduğunu söyleyenler de var. Bakır renginden açık sarıya döndürmek için kullananlar var.
 • 4 hafta boyunca haftada bir bu yöntemi yapıp 4 hafta sonunda saçlarının koyu kahverengiden kumrala döndüğünü söyleyenler var.
 • Kokusunun kötü olduğunu söyleyenler bu kokuyu bastırması için içine bir kaç damla lavanta yağı damlattığını söylüyorlar.
 • Genellikle kullananlar doğal ve çok güzel bir sarılık verdiğini belirtiyorlar.
 • Koyu kumral saçları olanlar uçlarının koyu sarı renge döndüğünü söylüyorlar.
 • Saçlarında kına olanlar uygulamadan sonra ortaya çıkan rengi beğenmedikleri için kınalı saçlara uygulamamanızı öneriyorlar.

Alternatif saç açma yöntemi : Papatya suyu maskesi

 1. Bir bardak kaynar suyun içine 4 adet papatya çayı torbasını atarak 15-20 dakika demlenmesini bekleyin.
 2. İki yemek kaşığı yoğurt ile papatya çayını iyice karıştırın.
 3. Karışımı saçlarınıza sürüp saçlarınızı yukarıda toplayın ve bir duş bonesi ile kapatın.
 4. Açık renk saçlara sahipseniz saçlarınızı 1 saat böyle bırakın, eğer kahverengi saçlara sahipseniz 2 saat bu şekilde bekleyin.
 5. Sonrasında saçlarınızı şampuanlayın ve iyice durulayın.
 6. İstediğiniz renge ulaşana kadar bu uygulamayı haftada bir veya iki kere uygulayabilirsiniz.
 7. Saçlarınızın rengini açmanın yanı sıra sağlıklı beslenmesini de sağlayacak bu maske saç renginize göre çok kısa sürelerde etkili olabiliyor.

Papatya suyu kullananların paylaştığı fotoğraflar

Açık tonlarda papatya suyu kullanarak daha açık bir saç rengi elde etmiş.

Koyu renklerde saçların papatya suyu ile açılmasına başarılı bir örnek.

Alternatif saç rengi açma yöntemi : Oksijenli su ile saç açma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.