Pembe Fikirler

Saç Uzatan En Etkili Yiyecekler

Saç Uzatan En Etkili Yiyecekler

Uzun ve dayanıklı saçlara sahip olmak isteyenler için saç uzatan yiyecekler konulu yazımızdan istifade edebilirsiniz.

Saç Uzatan Yiyecekler

Protein, çinko ve demir gibi mineraller açısından zengin olan besinler saçların uzamasını sağlayan besinlerdir. İşte o besinler hakkında kısa açıklamalarda bulunacağız.

Somon Balığı

Omega 3 ve B12 vitamini açısından en zengin olan balıklardan birisi olan somon balığı saçlarınızın da kısa süre içerisinde uzamasına katkı sunmaktadır. Bu kapsamda haftada 2 defa tüketmeniz durumunda etkisini sizler de görmeye başlayacaksınız.

Yumurta

Saçları hızla uzatan yiyecekler arasında yumurta başı çekmektedir. Protein açısından bir hayli zengin olması sebebiyle her gün tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Kuruyemişler

Ceviz, fındık, fıstık ve kaju gibi besinler de yoğun besleyici içerikler barındırmaktadır. İşte bu sebeple saçların hızlı uzaması için tüketilmesi gereklidir. Ancak en çok 1 avuç tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

Mercimek

Genel olarak baklagiller tüketilmesi gereken besinler arasında yer alırken bunlar arasında da mercimek ön plana çıkmaktadır. Demir açısından zengin olması sebebiyle saçlarınızın hızlı büyümesine ve dayanıklı olmalarına katkıda bulunacaktır.

Ispanak

Birçok derde deva olan Ispanak saç uzatan yiyecekler arasında da yer almaktadır. ıspanağın sadece yemeği değil aynı zamanda suyu ve salatası da tüketilmelidir. Her yaştan kimsenin tüketmesi gereken ıspanak birçok vitamin ve mineral açısından zengindir. Bu kapsamda demir, çinko, potasyum, omega 3 ve B, C, E vitaminleri bol miktarda bulunmaktadır.

Et

Kırmızı ve beyaz etler saç gelişimlerinde etkili olan besinler arasında yer almaktadır. Özellikle kırmızı etlerin bu konuda daha etkili olduğunu da ifade etmemiz gerekir. kolesterol problemi olanlar için et ürünlerinin çok sık tüketilmemesi gereklidir. Bu durumdaki kişiler bunun yerine yumurta gibi farklı protein kaynaklarına yönelebilirler. Ancak herhangi bir sıkıntınız yok ise haftada 2-3 kez kırmızı et tüketimi yapabileceğinizi belirtmek isteriz.

Yulaf Ezmesi

Saç uzatan yiyecekler arasında saçlarınıza güç ve kuvvet kazandıracak önemli besinlerden birisi de yulaf ezmesidir. Her gün 1 kâse kadar tüketilmesi durumunda ciddi oranda etkisini gösterecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.