Pembe Fikirler

Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır?

Ayakkabınızın sert olması halinde, ayağınıza vurması söz konusu olacak. Bunun için ayakkabı nasıl yumuşatılır sorusunu sorabilirsiniz.

Aşağıda ayakkabınızın yumuşatılması için verilen yöntemleri inceleyerek, yumuşamanın gerçekleşmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı Nasıl Yumuşatılır Sorusuna Cevap

Verilen yöntemler, ayakkabı nasıl yumuşatılır sorusuna cevaptır. Hangi yöntem ile ayakkabınızı yumuşatmak istediğinizi belirleyerek, direkt olarak yumuşatmak için işlemi yapabilirsiniz.

Buhar Yöntemi;

Yumuşatma işlemi için sunulmuş olan yöntemler içinde buhar yöntemi bulunuyor. Eski zamanlardan bu yana ayakkabılarınızın yumuşatılması için bu yöntemin kullanıldığını söyleyebiliriz. Yeni alınan ayakkabıların yumuşatılması için etkili bir yöntemdir. Yapmanız gereken, tencerede su kaynatmaktır. Kaynamanın gerçekleşmesinin ardından, 5 dakika boyunca ayakkabınızı yumuşatmak için tutmalısınız. Bunu 3 4 sefer tekrarlamanız durumunda, ayakkabınızın buhar yöntemi ile yumuşadığını göreceksiniz.

Boyama Yöntemi;

Deri olan ayakkabıların ayağa vurması söz konusudur. Bunun için boyama yöntemi de kullanılabilir. Ayakkabıyı eğer süngerini iyice bastırarak boyarsanız, derinin esneme yapacağını göreceksiniz. Bu şekilde boyama ile ayakkabı nasıl yumuşatılır sorusunun cevaplanması mümkündür.

Sabun Yöntemi;

Sabun ile de ayakkabının yumuşamasını sağlayabilirsiniz. Ayakkabının üst kısmına sabunu sürün. Sonrasında ise güneş altına çıkarın. Bunu birkaç kere yaptıktan sonra ayakkabınızın büyük ölçüde yumuşamış olduğunu göreceksiniz. Yumuşamanın olmasından sonra direkt olarak temiz bir bez ile temizlemenin yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Kalıp Yöntemi;

Ayakkabınızın yumuşaması için değerlendirebileceğiniz yöntemler arasında kalıp yöntemi bulunuyor. Bu yöntem ile direkt olarak ayakkabınızın sizin ayağınıza uygun hale getirilmesi söz konusudur. Eğer ayakkabı sürekli vuruyorsa, ayağınız için uygun olmayabilir. Ayakkabıcılar tarafından yeniden kalıba sokulması ile ayakkabının yumuşaması sağlanır.

Badem Yağı Yöntemi;

Yağ ayakkabınızı büyük ölçüde yumuşatır. Bunun için badem yağının deriyi koruyucu etkisini de göz önünde bulundurarak yumuşatma için bu yöntemi kullanabilirsiniz. Derinin yumuşaması ve korunması açısından mutlaka bu yöntemi tercih edebilirsiniz. Yumuşamanın sağlanmasından sonra ayakkabınızın temizlenmesini sağlayabilirsiniz.

Ayakkabı yumuşatma yöntemleri yukarıda verilmiştir. Bu yöntemler üzerinden ne şekilde yumuşatmak istediğinize karar verebilirsiniz. Ardından sizin ayağınız için uygun hale gelmiş olan ayakkabıyı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Verilen yöntemleri ayakkabınızı yumuşatmak için deneyebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.