Pembe Fikirler

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Parfüm Nasıl Kullanılır?

Birçok kişinin iyi bilmesi gereken konulardan olan parfüm kullanımı, kişinin kendi sağlığı ve çevresindekilerin sağlığı açısından büyük önem taşır. Parfüm nasıl kullanılır bilmeyen birçok kişi vardır.

Parfümün aşırı sürülmesi ve doğru kullanılmaması durumunda çok rahatsız edici yoğun bir koku çevreye yayılır. Bu da özellikle alerjik bünyesi olan kişilerde hapşırma gibi reaksiyonlara neden olur. Parfüm kullanımı, 15 20 cm uzaktan olmalıdır. Kişi parfümü direkt olarak vücuduna sıkmaz, vücuduna sıktığı miktar yayılır. Yani parfüm sıkılıp altına girmelisiniz diyebiliriz.

Vücut Temizliğine Dikkat Edilmeli

Parfüm sıkıp ter kokmak isteyen kimse yoktur. Ama doğru vücut temizliğini bilmeyen milyonlarca insan vardır. Koltuk altı bölgesinden yayılan kötü kokuların önüne geçmek için öncelikle bu kılların alınması, daha sonra da her gün roll-on sürerek ter kokusunun önlenmesi gerekir. Roll-onlar temiz ve kötü kokmayan cilde sürülmelidir. Aksi halde çok kötü kokuların yayılması söz konusu olacaktır.

Orhan Gencebay’ın reklamda söylediği gibi “burunların selameti için, koltuk altlarınıza roll-on sürmelisiniz”. Ter kokusunu önleyen ürünlerin birçok farklı markada satışa sunulduğu bilinir. Bu ürünlerin seçilmesi için bütçenize uygun olan markaları tercih edebilirsiniz.

Aşırı Parfüm Sıkmak Sizi İtici Yapar

Parfümün amacı hoş bir aromanın burunlara hafif biçimde gelmesidir. Çok fazla parfüm sıkılması durumunda bu etkinin azalması söz konusu olacaktır. Aşırı parfüm sıkmak, sizi çevrenizdekilerden uzaklaştırır. Özellikle ucuz parfüm kullanımında bu etki daha belirgindir. Kimse kesin bir parfüm kokusuyla insan içine çıkmak istemez.

Parfüm Sıkma Aşaması

  • Eu de toilette parfümünüzü direkt kıyafetinize sıkabilirsiniz. Bu parfümlerin alkol oranı fazla esas oranı azdır.
  • Eu de parfum olan çeşitleri ise bileklerinize, boynunuza ve bacak iç kısımlarına sürebilirsiniz.
  • Parfüm yazılı ürünler en kalıcı ürünlerdir. Bunları evden çıkmadan 30 dakika evvel sürmeniz uygun olacaktır.
  • Cildinize yakın olarak parfüm sıkmamalısınız.
  • Parfüm seçerken teninize uygun olan seçimleri yapmalısınız. Birine yakışan parfüm size yakışmayabilir. Bu yüzden doğru rengi bulurken kendi zevkinize de göz önüne almalısınız.
  • Sıcak havalarda deodorant kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.