Pembe Fikirler

Buzdolabında Saklanması Gereken Kozmetik Ürünleri

Buzdolabında Saklanması Gereken Kozmetik Ürünleri

Kadınlar için vazgeçilmez olanlardan bir tanesi makyaj yapmaktır. Ve makyaj malzemelerinin korunmasına birçok şeye göre daha çok önem verirler.

Bazı durumlarda makyaj malzemesi bozulmasın diye buzdolabında saklama yoluna girerler.

Buzdolabına Hangi Ürünleri Koyabilirsiniz?

Çoğu kadın makyaj malzemesini, güzellik ürünlerini banyo dolabında ya da makyaj masasında saklar. Peki, aslında bazılarının buzdolabında saklanması gerektiğini biliyor muydunuz? Buzdolabında saklanan ürünlerin sıcaklığı sabit kalıyor. Böylece aşırı sıcak ya da soğuk geçişleri yüzünden formülasyon etkilenmiyor. Örneğin göz kremi buzdolabında saklanması gereken güzellik ürünleri arasında yerini almaktadır.

Göz kreminin buzdolabında saklanması kremin sadece soğuk olması serinletici bir etki yaratmamaktadır. Aynı zamanda kan damarlarındaki şişkinlikleri de azaltmaktadır. Bu sebeple buzdolabında saklamanız hem malzemelerin bozulmamasına hem de sağlığınız açısından sizlere fayda sağlayacaktır. İkinci buzdolabında saklanması gereken ürünler arasında parfümler gelmektedir. Isı ve güneş ışığı sizin favori kokunuzu olumsuz etkileyebilir. Parfüm çok uzun süre dışarıda kalırsa içindeki kimyasallar kırılır ve kokusu tamamen değişir. Sizler de eğer kokunuzun değişmesini istemiyorsanız parfümlerinizi buzdolabında saklayabilirsiniz.

Doğal vücut ürünleri de buzdolabında saklamanız gerekenler arasında yer almalıdır. İçlerindeki ürünler doğal madde olduğu için çabuk bozulabileceği göz önünde bulundurulması gerekmektedir. Eğer ısı içerisinde bulundurursanız içinde bakteri üretimi daha fazla olacaktır ve bu durum da hem cildinize hem de sağlığınıza zarar verecektir. Bunlarla beraber yüz maskeleri de buzdolabında saklanması gereken ürünler arasında yer almaktadır. Serin yüz maskeleri kılcal damarları daraltır ve kızarıklık eğilimini azaltmaya yardımcı olur. Eyeliner ve rujların da buzdolabında saklanması uygun görülmektedir. Düzgün çizgiler çizmenize yardımcı olmaktadır. Rujların saklanması ise kimyasal çatlakları azaltmaya yardımcı olacaktır.

Neden Buzdolabında Saklamalıyız?

Kadınların yüzündeki makyaj kadar kullandıkları ürünlerin kalitesi de bir o kadar önemli olmaktadır. Bu nedenle bütçelerinin büyük kısmını makyaj malzemesine, güzellik ürünlerine yatırmaktadırlar. Bir de tabi kadınların tek bir kullandığı ürün yoktur. Sürekli yenisini farklı rengini almak isterler. Bu yüzden ürünlerinin bozulmasını da istemezler. Bu nedenle makyaj malzemelerini mutlaka dolapta saklamalılardır ki ürünleri uzun ömürlü olabilsin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.