Pembe Fikirler

Parfümünüzün Daha Kalıcı Olması İçin Etkili Yöntemler

Parfümünüzün Daha Kalıcı Olması İçin Etkili Yöntemler

Bazı insanlar yanımızdan geçer ve arkasından anında hoş bir koku bırakır. Birkaç adımda oluşturduğu esinti ile parfüm kokusunu ardında bırakmayı herhalde herkes ister. Ama bazen ne kadar sıkarsak sıkalım kokumuz kimse tarafından duyulmaz. Tabii bazen de kişi kendi kokusunu alamadığından parfümü kokmuyor zanneder. Yakın çevrenizdeki kişilere kokunuz ile ilgili soru sorarak parfüm kokunuzun ne kadar etkili olduğunu öğrenebilirsiniz. Ancak gerçekten arkasında hoş bir koku bırakan parfümü, çevredeki kişiler genellikle çok güzelmiş diye över ya da parfümün ne olduğunu sorar? Parfümünüzü çok sıktığınız halde kokunuz çevredeki insanlar tarafından alınmıyorsa belki de birkaç ufak taktikle daha etkili bir koku havası oluşturabilirsiniz.

Parfümünüzü Kritik Noktalara ve Vazelin Yardımı İle Sıkın

Kokuların en iyi dağıldığı noktalar damarların geçtiği yerlerdir. Her damar değil elbette ama vücudumuzdaki bazı kritik damar geçişleri kokunun yayılmasında etkilidir. Kalıcı parfüm kokusu için kokunuzu el bileklerinizin içine, boynunuzdaki şah damarınızın çevresinde ve bir de göğüs aranıza sıkmayı deneyin. Bu noktalardan parfümünüz gün içinde yayılacak hatta bu hoş koku siz de fark edeceksiniz.

Bir diğer ipucu da bu noktalara parfüm sıkmadan önce vazelin sürmeniz. Vazelin oldukça ağır ve yağlı bir nemlendirici olduğundan çok az miktarda sürmeniz yeterli olur. Ayrıca kokusuz bir vazelin sürmeniz parfümün başka bir esans ile karışmasını önleyip etkisini artıracaktır. Yine de parfümünüzün yeteri kadar kokmadığını düşünüyorsanız kokuya alıştığınız için size öyle geldiği ihtimalini düşünün ve diğer ipuçları için yazının devamına göz atın.

Kendinize ve Mevsime Göre Uygun Parfümü Seçmeye Çalışın

Parfüm seçiminde etkili olan birden çok faktör vardır. Bunlardan birincisi kendinize uygun olanı seçmenizdir. İlk olarak ten renginize uygun hareket etmeniz gerekir. Şekerli kokular açık tenlerde, çiçeksi kokular da koyu renk tenlerde pek de iyi durmayabilir. Esmer tenliler açık tenlilere göre her zaman biraz daha yoğun kokular tercih edebilir. Buna karşılık açık tenliler de meyve ya da çiçeklerden oluşan hafif aromalı kokuları seçmelidir. Parfüm seçiminiz mevsime göre bile etkilidir desek? Evet, yaz ve kış mevsimlerinde birbirinden farklı kokuları tercih etmeniz de kokunun etkisini artıracaktır.

Seçtiğiniz kokuyu bir de vücut spreyi ile destekleyerek ya da yazın spreyini, kışın parfümünü kullanarak çevrenizde hoş kokan bir insan etkisi yaratabilirsiniz. Eğer uzun süre aynı parfümü kullanıyorsanız kokunuzu vücudunuza olduğu kadar giysilerinize de sıkabilirsiniz. Bu kokunun kalıcılığını artırmaya ve o kokuyu adeta sizin imzanız haline getirmeye yardımcı olacaktır. Hatta daha etkili ve uzun süre kalıcı parfüm kokusu oluşturmak için ütünüzün içindeki suya biraz parfümünüzden sıkmayı deneyin. Ütü yaparken püskürttüğünüz su, sıcağın etkisi ile giysinizde kalacak ve gün boyu sizinle olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.