Pembe Fikirler

Kurumuş Jel Eyeliner Nasıl Kurtarılır

Kurumuş Jel Eyeliner Nasıl Kurtarılır

Eyeliner türleri incelendiğinde bunlar içerisinde en sık kullanılan türlerden biri jel eyeliner olarak bilinir. Bu eyeliner türü hem kolay kullanımı hem de gözde hoş durması sebebiyle pek çok kişi tarafından tercih edilir. Ancak jel eyeliner türünde belli bir süre sonra kuruma sorunu ortaya çıkmaktadır. Bu durumda ise eyeliner kullanılamaz hale gelmekte ve bu konuya çözüm aranmaktadır. Kurumuş jel eyelineri kullanılabilir hale getirmek için bazı püf noktalarına dikkat etmek gerekmektedir. Bu sayede jel eyeliner eski görüntüsüne dönmekte ve tekrar ilk alındığı gündeki gibi kolay sürülebilir hale gelmektedir.

Kurumuş Jel Eyeliner Nasıl Düzeltilir?

Kurumuş jel eyelineri düzeltmek için ihtiyaç duyulan malzemeler birkaç damla zeytinyağı ve kürdandır. Bu işlem için kuruyan jel eyeliner içerisine birkaç damla saf zeytinyağı damlatılır ve bir kürdan yardımıyla dikkatlice karıştırılır. Birkaç dakika boyunca sürdürülen bu işlem neticesinde elde edilen sonuç şaşırtıcıdır. Bu sayede jel eyeliner kurumaktan kurtulmuş ve ilk günkü haline dönüşmüş olarak kullanıma hazır hale gelir.

Zeytinyağının yanı sıra kurumuş jel eyelineri geri kazanmak için lens solüsyonu da kullanılabilir. Bunun için birkaç damla lens solüsyonu kuruyan jel eyeliner içerisine damlatılır ve kürdanla iyice karıştırılır. Tıpkı zeytinyağı uygulamasında olduğu gibi lens solüsyonuyla da istenilen ilk günkü jel eyeliner görüntüsü elde edilmektedir. Yeni yapılan jel eyeliner üzerinde sıvı fazlalığı oluştuğunda ise bir peçete yardımıyla bu fazlalık alınabilmektedir. Lens suyuna alternatif olarak gliserin ya da göz damlası da kullanılabilir.

Kurumuş Jel Eyeliner

Özellikle sıcak ortamda bırakılan ya da sıcak havalarda kullanılan jel eyelinerlarda kuruma sorunu sıklıkla yaşanmaktadır. Ancak bu durumun çözümü bulunmaktadır. Evde kolaylıkla bulunan birkaç malzeme ile kuruyan jel eyeliner kısa süre içerisinde satın alındığı ilk günkü haline getirilebilir.

Uygulanan işlemin ardından jel eyeliner tam kıvamına gelir ve bir fırça yardımıyla istenilen şekilde göze kolaylıkla sürülebilir. Kurumuş eyeliner nasıl düzeltilir sorusunun cevabını bilmeyen insanlar genellikle alternatif ürün arama telaşına düşerler. Oysa kurumuş eyelineri geri kazanmak son derece basittir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.