Pembe Fikirler

Oje Nasıl Kurutulur?

Oje Nasıl Kurutulur?

Kadınlar için vazgeçilmez bir ürün olan ojeler, kurutma esnasında büyük sorunlar çıkarabiliyorlar. Özellikle kuruma süreci sırasında herhangi bir temas durumu tamamen tırnağın bozulmasına ve tekrar çıkarma, boyama gibi işlemleri baştan yapmamıza sebep olabiliyor. Şimdi sizlere oje nasıl kurutulur? Bu konu ile alakalı maddeler halinde geniş bilgiler sunacağız.

1-) Ojeyi her zaman ince katlar atarak sürün. Kalın 1 kat atılacağına, ince 2 kat atmak daha çabuk kurumasına ve daha uzun ömürlü olmasına da bir nevi yardımcı olmaktadır.

2-) Üfleme her ne kadar absürt bir yöntem olarak görülse de, en çabuk kurutma yöntemlerinden bir tanesidir. Çünkü tırnağa direkt olarak nefesiniz temas ettiği zaman sıvının buharlaşması hızlanır ve ojeler daha kısa sürede kurur.

3-) Üfleme durumunu zahmetli buluyorsanız direkt olarak vantilatör veya saç kurutma makinesini tercih edebilirsiniz. Bu buharlaşma hızını üflemeye nazaran daha hızlı bir şekilde sağlar. Eğer tercihiniz vantilatör değil de saç kurutma makinesi ise, bu evrede sıcak havayı tercih etmeyin. Mutlaka soğuk hava üfleterek kurutmayı deneyin.

4-) Alışveriş merkezlerinde oje sürdüyseniz el kurutma makinelerini tercih edin. En kuvvetli hava dalgası buradan sağlandığı için çok kısa sürede kurumasını sağlayacaksınız.

5-) En pratik yöntemlerden bir tanesi de buzlu sudur. Buzlu su içerisine oje sürülmüş parmakları sokun ve 1 dakika kadar bekleyin. Çıkardıktan sonra hemen kuruduğunu sizler de fark edecek ve şaşıracaksınız!

6-) Eğer bunları hazırlamak için vaktiniz yok ise oje sürdükten sonra hemen buzdolabının dondurucu kısmını açın ve elinizi 1 dakika kadar bekletin. Çıkardıktan sonra kuruduğunu fark edeceksiniz.

Oje kurutucu spreyler pek çok kozmetik ürünü tedarik eden markalar tarafından satılmaktadır. Bu da kurutma yöntemi için bir öneridir.

Ojeyi Neden İnce Katlar ile Sürmeliyim?

İnce kat ile atılmış ojeler daha çabuk sonuç almanızı sağlamakla birlikte, dönemsel olarak sizlere sunulan tüm işlemlerin daha çabuk bir süreç ile kurumasını destekler. Şöyle ki, ince bir kat atarak birkaç dakika beklemek hemen kurumasına yardımcı olur.

Bu durum hem de kalıcılığı daha fazla ileriye taşıyacağından dolayı genel olarak hanımlarımız ince kat atmayı daha çok tercih etmektedir. Sizlere sunduğumuz bu yöntemler dışında herhangi bir yöntem denemenizi önermemekteyiz. Özellikle sıcak hava ile kurutma sağlarsanız oje çok kısa ömürlü olur ve sürdüğünüz boya tabakası çatlamalara kadar giderek tırnaktan daha çabuk atılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.