Pembe Fikirler

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje Lekesi Nasıl Çıkar?

Oje lekesi, en zorlu lekelerden birisi olarak kabul edildiği gibi çıkarmasında kullanılacak yöntemlerin de doğru şekilde planlanması gerekir. Aksi takdirde yaşanabilecek olan sorun oldukça zaman alıcı olabileceği gibi zorlayıcı da olacaktır. Hayatın her anında yaşanabilecek olan oje lekesi sorunun giderilmesi için etkili çözücü yöntemlerin uygulanmasıyla başarılı şekilde çözüm alma avantajı sağlanır. Lekelerin farklı alanlarda olması durumu da söz konusudur. Birbirinden farklı noktalara yönelik olarak uygulama yöntemlerine göre kolaylıkla lekeler giderilir.

Oje Lekesi Nasıl Çıkarılır?

Halıdaki Oje Lekesi

Oje lekesinin en çok görüldüğü noktalardan birisi halılardır. Halı renklerinin açık olması durumunda özellikle yaşanabilecek olan sorunlar beraberinde zorlu işlemleri getiren özelliğe sahip olur. Oje lekelerinin çıkarılmasına yönelik olarak aseton kullanılması halılar için en doğru çözümdür. Özel olarak hazırlanan formülleriyle çıkarıcılar da kullanılabilir. Koyu renge sahip olan halılar için lekeli olan noktalara ispirto ya da saç spreyiyle müdahale edilmesi mümkündür.

Kıyafetlerdeki Oje Lekesi

Kıyafetlere bulaşan oje lekesinin çıkarılmasına yönelik olarak özenli şekilde işlemin uygulanması gerekir. Direkt olarak aseton gibi çıkarıcı maddelerle müdahale etmek hem renk atma sorununu hem de deforme olma sorununu beraberinde getirecek özelliğe sahiptir. Pamuk üzerine aseton dökülerek yavaşça lekeli noktaya uygulama yapılabilmesi mümkündür. Açık renge sahip bir bez yardımıyla da aynı şekilde asetonlu çıkarma yapılabilir.

Saçtaki Oje Lekesi

Halıya veya kıyafetlere bulaşabilmesinin yanı sıra saçlara da oje lekesi bulaşabilmesi mümkündür. Şampuanla yıkama yapmak genellikle yeterli olmayan sonuçları beraberinde getirir. Saç kremi kullanımı yöntemi sayesinde fark yaratan çözümler elde edilebilir durumdadır. Pamuk yardımıyla saç kremi oje lekesinin bulunduğu noktaya direkt olarak uygulanarak sorun çözülür.

 Eşyalardaki Oje Lekesi

Evdeki eşyalara bulaşan oje lekesi, beraberinde paniği getirir. Eşyaların her birine yönelik olarak özel olarak gerçekleştirilebilir durumdaki temizlik sayesinde hiçbir sorun yaşanmasına gerek olmaksızın eşyalarda bulunan oje lekesi kolaylıkla çıkarılır. Önce yağlı bir pamukla yüzeyin üzerinden geçilerek sonrasındaysa bezle silinerek oje lekesi giderilir. Eşyaların görünümüne etki eden durum ortadan kaldırılır. Hem etkili hem de kolay çözümlerle beraber başarılı sonuçlara ulaşabilme olanağı bulunur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.