Pembe Fikirler

Seyahat Makyaj Çantasında Ne Olmalı

Seyahat Makyaj Çantasında Ne Olmalı

Tatil hazırlığı yapanlar için makyaj çantasında neler olması gerektiği de son derece önemli bir konudur. Seyahat makyaj çantasında neler olmalı, editörlerimiz sizin için hazırladı.

Makyaj yapmak her kadın için doğal bir ihtiyaçtır. Bu ihtiyacın karşılanması için gereken temel malzemeler bile harikalar yaratmanız için yeterlidir. Seyahatlerinizde mini bir makyaj çantası hazırlamak isterseniz, mutlaka içinde bulunması gereken ürünler şunlardır:

  • BB ya da CC krem,
  • Kapatıcı ya da aydınlatıcı,
  • Far ve ruj paleti,
  • Rimel,
  • Makyaj çıkarmak için tonik ve pamuk.

İşte bunlar yeterli olacaktır. Tabi ki tercihinize göre eyeliner, göz kalemi gibi ürünler de listenize eklenebilir.

Seyahat Boy Ürünler

Seyahatlerde genelde mini boy ürünlerin tercih edilmesi, bu ürünlerin çantaya eklenmesi daha pratiktir. Parfümden makyaj malzemelerine kadar birçok ürün çeşidinin seyahat boylarını bulabilirsiniz.

Ayrıca ağırlık yapsın istemeyenlerdenseniz, seyahat rotanızı adres göstererek internetten sipariş verebilirsiniz. Bununla birlikte her yerde kolayca bulunabilen kozmetik marketlerden de ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Ancak en ideal seçim, seyahat boyu makyaj malzemeleri tercih etmeniz olacaktır.

Parfümler Ne Olacak?

Parfüm yerine tercih edeceğiniz vücut spreyleri işinizi göreceği gibi, mini boy parfümler de size yardımcı olacaktır. Makyaj çantanıza sığacak kadar küçük olan bu ürünleri her ihtimale karşı güvenli bir biçimde paketlemeniz, kırılmalarını önleyecektir. Patlayan ambalajlardan yararlanarak kullanacağınız parfümlerle seyahatinizi de unutulmaz kokunuzla süsleyebilirsiniz.

Olmazsa Olmazlar

Seyahatleriniz için minik bir acil durum kiti de olmalı. Bunun içinde yara bandı, iğne iplik ve ağrı kesici gibi ilaçların da bulunması gerekiyor. Tabi kozmetik olarak seçtiğiniz ürünlerin yanında nemlendirici ve temizleyici jelinizin de yanınızda bulunması büyük önem taşıyor. Makyajınızı düzenli olarak çıkarmak ve cildinizi nemlendirmek seyahatiniz sırasında ihtiyacınız olan kozmetik müdahaleler olacaktır.

Son Olarak…

Seyahatinize ne kadar az çeşit getirirseniz aslında o kadar iyi olacaktır. Çünkü mümkün olduğunca hafif  ve konforlu bir çanta hazırlamak sizi bavul stresinden kurtaracaktır. İhtiyacınız olan malzemeleri satın alabileceğiniz kozmetik marketlerden kullandığınız markanın seyahat boyu ürünlerinin bulunup bulunmadığını sorabilirsiniz. Genelde hediye olarak verilen bu kofreler tatilde çok işinize yarayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.