Pembe Fikirler

Vücut Tipine Göre Jean Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut Tipine Göre Jean Seçimi Nasıl Yapılır?

Vücut tipine göre jean seçimi kıyafetin daha güzel görünmesi, kendinizi daha iyi hissetmeniz için  önemlidir.

Jean Türleri Neler

Vücut tipine göre jean  seçimi öncesinde jean modelleri hakkında genel fikir edinilebilir.  Jean pantolonlar paça özelliklerine göre dar, boru, ispanyol paça jeanler ve kısalık uzunluğuna göre de farklı boylarda düşünülülebilir. Ancak jean demek sadece pantolon demek değildir. Tulum, ceket gömlek gibi kıyafetlerde de jean kullanılabilir. Bu nedenle jean türlerini genel olarak kilolu olma, zayıf ya da uzun kısa boylu olma gibi kriterlerle beraber değerlendirmek gerekir.

Vücut Tipine Göre Jean Seçimi Öncesinde

Vücut tipine göre jean  seçimi yapmadan önce kendinizi iyi tanımanız gerekir. Ne tür tarz belirlediğiniz ve bu tarzda da nasıl devam edileceği önemlidir. jean herkese yakışmayabilir. Doğru şekilde kombin etmek son derece önemlidir. Öncelikle  kendinize ne yakıştığını bulabilir  ve böylece daha etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Kilolu Erkek Kadınlar İçin  Jean Seçimi

Kilolu olmak sizi olduğunuzdan daha şişman ya da kısa gösterebilir. Eğer kot pantolonunuzu çok bol ve geniş paçalı şekilde giyerseniz bu durumda daha da kilolu ve kısa görünebilirsiniz. Eğer bir miktar dar pantolon giyerseniz  artı sağlar.  Dar kesim jean pantolon daha ince görünmenize katkı verecektir.  Yani boydan kesmeyen  ürünlere yönelmek olabilir. Eğer gömlek giyecekseniz de  jean olması nedeniyle çok dar da olmamalı çok geniş de olmamalıdır. Eğer hamileyseniz tulum jean giymek isterseniz de bel bölgesini daha rahat hareket etmek için geniş lastikli jean arasından seçebilirsiniz.  Ayrıca ilerleyen dönemlerde karnınızın daha büyüyeceğini de bilmek gerekir.

Bacak Boyu Çok Uzun Olanlar İçin Jean

Bacak boyunuz üst kısma göre daha orantısızsa bol paça jean seçilebilir. Böylece dengeleme yoluna gidilebilir. Eğer üst bölümünüz daha uzunsa  alt kısmı dar paça seçebilir ve yüksek bel jean alabilirsiniz. ayrıca jean ceket alırken de bir tık daha kısa seçilebilir. Nerede orantısızlık olduğunu düşünüyorsanız  jean seçimi yaparken ters düşünmelisiniz. Uzun bir gövdenin kısa görünmesi için ceketi kısa tutmak da bundandır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.