Pembe Fikirler

İşte Kirpiklerinizi Bir Haftada Uzatan Doğal Yöntemler

İşte Kirpiklerinizi Bir Haftada Uzatan Doğal Yöntemler

Kirpikleri uzatmak için denenmeyen maskara çeşidi kalmamıştır. Kirpikleri uzatmak, dolgunlaştırmak, ve çoğaltmak her bayanın en çok istediği özelliklerden biri. Kirpiklerinizi gürleştirmek için en doğal yöntemler makalemizde sizlerle paylaşacağız. Yüz güzelliğinin bir parçasıdır kirpikler.

 

Kirpikleri Uzatmak İçin Hint Yağı

Malzemeler

Hint yağı ( 1 çay kaşığı ), – 1 bardak su, – kakao yağı ( 1 yemek kaşığından biraz az )

Hazırlanışı: Suyu cezvede kaynatın ve içerisine kakao yağını ve Hint yağını içerisine ekleyip krem haline gelinceye kadar karıştırın cezvede. Krem kıvamına gelince ocaktan alın ve soğutup bir kavanoza katın. 1 hafta boyunca kirpiklerinize eski bir rimelinizle gözlerinize kaçırmadan sürün.

 

Kirpikleri Uzatmak İçin Maske

Malzemeler

Badem yağı ( 1 yemek kaşığı ), – Hint yağı ( 1 yemek kaşığı )

Hazırlanışı: İki malzemeyi birbirine güzelce karıştırın. Her gece yatmadan yarım saat önce kirpik kökünden ucuna kadar sürün. 1 hafta ihmal etmeden kirpiklerinize uygulayın.

 

Kirpik Dökülmelerini Önleyen İksir

Malzemeler

Kinin ( 1 gram ), – ılık çay ( 1 bardak )

Hazırlanışı: Ilık çaya kinini karıştırın. Kirpiklere ve kirpik diplerine değecek şekilde kulak çöpü veya eski bir rimel ile gözlerinizi yakmayacak şekilde uygulayın. Bu su sadece 3 günlüktür.

 

Kirpikleri Kalınlaştıran Maske

Malzemeler

Kuyruk Yağı ( 1 yemek kaşığı ), – fındık içi ( 5 tane ), – ceviz içi ( 5 tane ), – 2 damla parfüm

Hazırlanışı: Benmari usulü fındık ve kuyruk yağını eritin. Daha sonra süzün ve parfüm damlatın. Eski rimelinizle kirpik diplerinize yedirin.

 

Kirpik Kalınlaştırıcı Buğday Özü Yağı

Malzemeler

Buğday özü yağı ( 1 tatlı kaşığı ), – badem yağı ( 1 yemek kaşığı ), – ceviz ( 3 adet ), – fındık ( 3 adet ), – soya yağı ( 1 tatlı kaşığı ), – lanolin ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Bütün malzemeleri tavaya koyun ve ağır ateşte 10 dakika kadar ısıtın. Süzdükten sonra lanolini ilave edin. Kavanoza koyup her gece 1 hafta boyunca kirpik diplerinize uygulayın.

 

Kirpik Uzatmak İçin Kanyak

Malzemeler

Hint yağı ( 3 ölçek ), – kanyak ( 1 ölçek )

Malzemeleri karıştırın ve kullanmadığınız eski rimeller kirpiklerinize uygulayın her gece.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.