Pembe Fikirler

Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Kurtarılır?

Kırılan Makyaj Malzemeleri Nasıl Kurtarılır?

Makyaj malzemelerinin belirli bir kullanım süreleri olduğu bilinmektedir. Bu süreler bitmeden kırılan makyaj  malzemeleriniz varsa, bunları kurtarabilirsiniz. Peki kırılan makyaj malzemeleri nasıl kurtarılır ve kullanılır?

Makyaj malzemeleri söz konusu olduğunda memnun kaldığınız ürünlerinizin bitmesi sizi üzüyorsa, küçük kazalar nedeniyle malzemeleriniz kırılıyorsa onları çöpe atmanıza gerek yok! Çünkü malzemelerinizi kurtarabilirsiniz. Allık ve pudra türü malzemeler kırılmışsa bunları kurtarmak için kozmetik marketlerde satılan küçük kapları kullanabilirsiniz.

Hiçbir şey bulamazsanız bir tabak içine ekleyeceğiniz bu malzemeleri fırça yardımıyla ihtiyacınız oldukça sürebilirsiniz. Ancak kırılan şey rujsa bu sizin gözünüzü korkutabilir.

Kırılan Ruj Nasıl Kurtarılır?

Kırılan rujunuzu kurtarmak için öncelikle bir eldiven alarak ellerinizi güvene alın. Daha sonra rujunuzu en üst seviyeye getirerek açın. Dip kısmına çakmak yardımıyla ateş tutun ve eritin. Kırık parçayı bunun üzerine yerleştirip bir süre bekleyin. Daha sonra buzluğa koyarak bekletin. İşte 20 dakikada rujunuz hazır!

Kırık Makyaj Malzemeleri Nasıl Saklanır?

Kırık makyaj malzemeleri üzerine kapatılarak saklanmalıdır. Yani kapaklı bir kap kullanarak saklama konusunda güvenli bir alan yaratabilirsiniz. Makyaj malzemelerinizi güvenle kullanmak için şu hususlara dikkat etmelisiniz:

  • Kalemlerinizi açmadan önce 15 dakika buzlukta bekletin,
  • Pudranızı toz hale getirip nemlendiricinizle karıştırın,
  • Rujunuzu onarırken buzdolabına götürmeden çakmakla kırık yeri kaynaştırmayı deneyin.
  • Makyaj malzemelerinizin son kullanma tarihleri geçmişse kullanmayın.

Makyaj malzemelerinin kullanımında birçok kişi son kullanma tarihi geçmiş ürünleri kullanıyor. Bu da oldukça zararlı bir duruma neden oluyor. Çünkü cilde zarar veren bu kimyasallar sivilcelenmeler, siyah noktalar ya da tahrişlerle cilt için ciddi bir tehdit haline geliyor.

Koyu Renkli Fondötenler

Birçok kişi fondöten seçiminde hatalar yapabiliyor. Bilinçli ya da bilinçsiz olarak koyu renkli fondöten seçimi yapmak birçok kişinin görünümünü olumsuz etkiliyor. Bu etkinin yok olması ve kullandığınız ama süresi geçmemiş olan ürününüzü değerlendirmek için nemlendiricinizle karıştırarak kullanabilirsiniz.Ürünün formu değişse de kapatıcılık özelliği ve kullanışlılığı değişmeyecektir. Özellikle yaz aylarında bronz cilde alınan fondötenler kışın ziyan olduğunda bu yöntemi deneyebilirsiniz. nemlendiricinizin içne bir miktar bu ürünler katarak makyaj malzemelerini değerlendirme şansına sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.