Pembe Fikirler

Perdelerinizin Üst Kısımları Nasıl Beyazlatılır?

Perdelerinizin Üst Kısımları Nasıl Beyazlatılır?

Perdelerin üst kısımlarını beyazlatma konusu özellikle hanımların üzerinde en çok kafa yordukları konulardan birisidir.

Perde Beyazlatma Yöntemleri

Evlerde en çok kirlenen yerlerden birisi perdelerin üst kısımları olmaktadır. Zira uçuşan tozlar ve isler buraya çıkmakta ve perdeye yapışmaktadır. Özellikle sobalı evlerde bu durum daha da ileri seviyede görülmektedir. İşte böylesi durumlarda perde beyazlatma yöntemleri büyük önem arz etmektedir.

Perde yıkarken uygulayacağınız basit yöntemler sayesinde perdelerinizi beyazlatabilirsiniz. Bu kapsamda çamaşır makinelerinizin deterjan gözüne ilaç ile birlikte bir ölçek kadar toz şeker koymanızı sizlere tavsiye ederiz. Ancak deterjanınızın kaliteli olması da başarı oranınızı artıracaktır.

Kapsül Deterjan

Perde yıkarken perdelerinizin arasına bulaşık makinesi deterjanı da koyabilirsiniz. Böylelikle perdelerin üst kısımlarını beyazlatma daha da kolay olacaktır.

Bunların yanı sıra bir farklı yöntem daha bulunmaktadır. Bu yöntemde leğen gibi geniş bir kap içerisine sıcak su ile birlikte deterjan ve beyazlatıcı koyunuz. Bu aşamada suyun sıcağa yakın olması önem arz etmektedir. Zira perdeyi suyun içerisine koyduktan sonra su soğuyana kadar beklemeniz gerekmektedir. Ardından da lekelerin çok kolay bir şekilde çıktığını sizler de görebileceksiniz.

Tüm bu yöntemleri uygularken son derece dikkatli olmanız gerektiğini de unutmayınız. Zira perdelerinizin kumaşlarına göre herhangi bir hasar oluşması söz konusu olabilecektir. Bu da istenmeyen durumların meydana gelmesi anlamına gelecektir. İşte bu sorunlarla karşılaşmamak adına deterjanlarınızın ve beyazlatıcılarınızın da kaliteli olmasına özen gösteriniz.

 

Perdelerin üst kısımlarını beyazlatma için bunların yanı sıra daha pek çok yöntem uygulanmaktadır. Örneğin kimilerinin deterjan ile birlikte kola kullandıkları bilinmektedir. Ancak bunun yerine sadece şeker kullanmanız da yeterli olacaktır. Zira kolanın da büyük bir kısmının şeker olması sebebiyle aynı sonuç elde edilecektir.

Yukarıda verilen yöntemleri uygulamanız durumunda sizler de perdelerinizin büyük oranda beyazladığını görebilecek ve bu sayede tertemiz perdelere kavuşabileceksiniz. Daha temiz ve konforlu bir yaşam sürmek adına da bu işlemlerin bir hayli önemli olduğunu ifade etmek gerekir. O halde sizler de bu yöntemleri kısa sürede uygulamaya başlayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.