Pembe Fikirler

Saç Rengi Doğal Yolla Boyasız Nasıl Açılır?

Saç Rengi Doğal Yolla Boyasız Nasıl Açılır?

Zeytinyağıyla Evde Saç Rengi Açma; Gerçek Zeytinyağı ile yapacağınız bu doğal yöntem sayesinde saçlarınızı birer hafta arayla bir kaç ton açmamız mümkün. Saç rengi açma işlemini işlenmiş Zeytinyağı ile yapamayacağınızı belirtmek isteriz. O yüzden kullanacağınız zeytinyağı çok önemli. Zeytinyağı ile saç rengi nasıl açılır merak ediyorsanız saçlarınızın köklerinden ucuna kadar saf Zeytinyağı ile masaj yaparak uygulayın. Özellikle güneşli bir günde balkonda bu işlemi yaptığınız zaman çok daha hızlı sonuç elde edebilirsiniz. Saçlarınız da yaklaşık olarak iki üç saat kadar bekletmeliyiz hem saçlarınızı daha yumuşak ve parlak yapacak hem de saç renginizi bir iki ton kadar açacaktır.

Soğan Kabuğu ile Saç Rengi Açma

Evde soğan kabuğu kürü ile saç rengi açmak oldukça basittir. Bunun için yapmanız gereken şey orta boy bir soğanı 4 parçaya bölünme bir cezve içerisinde iyice kaynatın. Cezvenin içerisindeki kaynayan suyun rengi sarı turuncu bir renk aldığında cezve ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Bu kürü uygularken saçlarınızın nemlenmesini istiyorsanız içerisine 5-10 Damla kadar gliserin damlatabilirsiniz. Soğan kabuğu kürü aldığında saçlarınıza direkt olarak uygulayabilirsiniz tüm saçta ellerinizin ıslandığında emin olun ve bu Kürüm saçlarınızı kurumasını bekleyin. Soğan kabuğu kürü ilk başta kokuyormuş gibi gelse de saçlarınız kurduktan sonra hiçbir şekilde koku kalmayacak. Farklı günlerde üçer kez denendiğinde istenilen sonuca ulaşıldığı görülecektir. Soğan kabuğu ile evde saç rengi açma işlemi Bu kadar basit.

Papatya Çayı ile Saç Rengi Açma

Harika bir doğal saç açıcı olan papatya saçları beslemek konusunda da oldukça etkilidir. Açık sarı rengi sayesinde saçları olduğundan bir kaç ton daha açık renk haline getirebilmektedir. Demlenerek çay haline getirildikten sonra saçlar bu çay ile yıkanır. Ve çay saçınızda kuruyana kadar mümkünse güneş ışığında balkonda veya bahçede biraz zaman geçirmeniz gerekmekte. Sonrasında saçlarınızı durulamanıza gerek yok çünkü zaten hem bakım yapacak hem de saçlarınızı besleyerek saç rengini doğal bir şekilde açabileceksiniz. İki gn de bir sefer uygulayabileceğiniz papatya çayı ile saç açma yöntemini en fazla 10 defa denemenizi ve daha fazla saç rengi açma riskini göze almanızı tavsiye etmiyoruz. Zaten 5 sefer bu işlemi yaptığınızda bile harika farklar elde edebileceksiniz.

Limon ile Evde Saç Rengi Açma

Saç açma konusunda en bilinen ve en etkili yollardan birisi hiç şüphesiz ki limon ile yapılan saç açma yöntemidir. Bunun için gerekli olan malzemeler ise 1 litre su içerisine yaklaşık olarak 1 su bardağı kadar limon suyunun eklenerek karıştırılması ile elde edilir. Bu karışım spreyli bir şişe içerisine konularak güneş altında saçlarınızı bu karışım ile ıslatıp taramak kuruduktan sonra tekrar tekrar bu işlemi yenilemektir. Limon güneş ışığı ile etkileştiğinde saçları biraz kurutup yıpratabilir bunun önüne geçmek istiyorsanız da saç renginiz açıldıktan sonraki 1 hafta içerisinde her saç yıkamanız da saçlarınızı yıkanmayan saç kremleri ile besleyip yeniden eski nemliliğini kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Karbonat ile Evde Saç Rengi Açma

Karbonat son dönemlerin en popüler ve en ekonomik güzellik ve bakım malzemelerinden birisi. Neredeyse her saç bakımı ve cilt bakımı yazısında sıkça rastladığımız ve etkisi kanıtlanmış olmasıyla da bilinmekte. Şimdiki faydası ise saç rengini açma konusunda. Siz de evde saçlarınızı doğal yöntemler ile daha açık bir renge kavuşturmak istiyorsanız karbonat Tam da aradığınız malzeme olabilir. Yapacağınız işlem ise oldukça basit. Banyo yaptığınızda saçlarınız ıslak ve temizken yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kadar karbonatı saçlarınıza serpin ve parmak uçlarınızla tüm saçlarınıza yedirin. yaklaşık olarak 10-15 dakika kadar saçlarınızda beklemesi ilk aşama için yeterli olacaktır. bu işlemi yaparken saçlarınızı yalnızca birkaç ton açılmayacak aynı zamanda derinlemesine temizlik de yapmış olacaksınız. Bu yöntem özellikle saçları ve saç derisi hızlı yağlanan kişiler için oldukça memnun edici sonuçlar içermektedir.

Elma Sirkesi ile Saç Rengi Açma

Çok eski bir güzellik yöntemi olan elma sirkesi ile saçlara bakım yapmak şimdilerde saç rengi açmak için de kullanılıyor. Özellikle organik elma sirkesi ile saçlarınızda harikalar yaratabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken şey yarım su bardağı organik Elma sirkesini iki buçuk 3 litre kadar su ile karıştırın. Dilerseniz bu işlemi her duş sonrasında yapabilirsiniz. Saçlarınızı şampuandan arındırdıktan sonra bu su ile masaj yaparak yeniden yıkayın. Bu sayede saçlarınız hem yumuşacık ve parlak olacak hem de her uygulama sonrasında gözle görülür bir renk açılması olacak.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.