Pembe Fikirler

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılır ?

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılır ?

Rimel kullanırken en büyük sorun rimel lerin çok çabuk kurumasıdır. Birçoğumuz bu kuruyan rimel leri artık bir daha kullanamayacağını sanıp çöpe atarız. Durun siz böyle yapmayın çünkü bu yazımızda kuruyan rimel için ne yapılır ? ve evimizdeki malzemelerle nasıl eski kullanılabilir haline geri gelir bunu öğreneceğiz. Şimdi gelin kuruyan rimelimizi nasıl tekrar kullanabiliriz onu öğrenelim.

Kuruyan Rimelinizi tekrar kullanabilmeniz için işte basit yollar;

  1. Zeytinyağı. Bunlardan ilki kuruyan veya serleşmeye durmuş rimelimize bir iki damla zeytinyağı damlatıyoruz ve fırçasıyla rimeli karıştırıyoruz son derece faydalı bir yöntem üstelik zeytinyağı kirpiklerimizi besleyecektir.
  2. Bir diğer yol ise badem yağı. Badem yağı ile kuruyan rimelinizi yumuşatabilirsiniz ayrıca badem yağının kirpikleri uzatıcı özelliği de bulunmaktadır.
  3. Başka bir yol gül suyudur rimelinizin fırçasına gül suyu sürün sonra rimel kabınıza fırçanızı batırıp çıkarın.
  4. Kullandığınız eyelinerınızın sıvısından rimel kabınıza birkaç damla damlatın.
  5. Kuruyan rimelinizi yumuşatmanın bir diğer yolu ise el ve yüzünüzde kullandığınız nemlendirici kremler . Rimel fırçasına az miktarda sıvı nemlendirici kreminizi sürün rimel kabınıza batırıp çıkarın fırçanız ve rimeliniz yumuşayacaktır.
  6. Bir başka işe yarayan yol ise; bir kapta suyu kaynatın sonra bu suyun içine rimelinizi kapalı bir şekilde koyun su soğuyana kadar içinde bekletin sonrasında yumuşayan rimelinizi rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İşte yukarıda bahsettiğimiz bu birkaç basit yolla kuruyan çöpe atmayı düşündüğünüz rimellerinizi tekrar yumuşatabilir ve hatta bu doğal yollar sayesinde kirpikleriniz beslenmesine katkıda bulunabilirsiniz. Güzellikle kalın, hoşça kalın..

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.