Pembe Fikirler

Zarar Gören Makyaj Malzemeleri Tekrar Kullanılabilir Mi?

Zarar Gören Makyaj Malzemeleri Tekrar Kullanılabilir Mi?

Gün içinde okula, işe, arkadaşlar ile buluşmaya giderken makyaj yapılmaktadır. Makyaj malzemeleri ile ışıltılı, göz alıcı bir görünüm elde etmek mümkündür. Fakat bazen aceleden ya da dikkatsizlikten makyaj malzemelerine zarar gelebilmektedir. Özellikle bütçesini düşünen inşalar için bu konuda çeşitli çözüm öneriler mevcuttur. Kırılan farlar, rujlar çöpe atılmak yerine onarılabilmektedir.

Kırılan Farlar                                         

Far, göz makyajında sıklıkla kullanılan bir üründür. Farklı renk seçenekleri ile göz alıcı makyajlar yapılabilmektedir. Bazı farlar mat iken ışıltılı, parlak farlara rastlamak da mümkündür. Birçok markanın ürettiği farlar arasında ucuz fiyatlı farlar bulabilmek mümkün olduğu gibi çok pahalı fiyatlarda satışa sunulan farlar da vardır. Bu sebeple herhangi bir zarar geldiğinde çöpe atmak yerine çözüm önerileri geliştirilmiştir. Yere düşürülen far, küçük parçalara ayrıldı ise yapmanız gereken ilk şey kırılan farı daha da küçük parçalara ayırmaktır.

Kürdan, makas ucu ya da bıçak yardımı ile far parçaları çok küçük hale getirilir. Toz haline gelen ar parçalarının üstüne bir miktar bebek kolonyası dökülür. Bebek kolonyası olmayanlar normal kolonya ya da saf alkol kullanabilir. Bu işlem ile far tozları sıvımsı bir hal alacaktır. Güzel bir karışım elde ettikten sonra far, kabına iyice yerleştirilir. Düzgün bir yerleşim sağlandıktan sonra bıçağın yassı tarafı ile üzerine bastırılır. Far bir süre preslendikten sonra kurumaya bırakılır. Bu sayede far ilk günkü halini alır ve sizde aynı şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Kırılan Rujlar İçin Çözüm Önerisi

Far, allık, pudra vb. makyaj ürünleri kırılabildiği gibi, rujlar da çeşitli sebepler ile kırılabilmektedir. Ya da açıldığında çok az almış rujlarınız varsa ve düzgünce süremiyorsanız bu çözüm önerimizi mutlaka uygulamalısınız. Az kalmış ya da kırılmış ruj parçasını bir yemek kaşığına alın. Kaşığın altından çakmak yardımı ile kaşığın ısınmasını sağlayın.

Bu şekilde kaşıkta bulunan rujun da sıvı bir hale geldiğini göreceksiniz. Ardından birkaç bölmeden oluşan şeffaf kutulardan satın aldığınızda eriyen rujunuzu bu bölmelerin içine yerleştirebilirsiniz. Sonrasında rujun kurumasını beklemelisiniz. Bu işlem sonucunda kırılan, bitmiş rujlarınızdan yeni bir ruj paleti oluşturabilirsiniz. Dudak fırçası ile rujunuzu kolayca dudaklarınıza uygulayabilirsiniz.

Bitmeye Yakın, Kuruyan Ojelerinizi Kullanmaya Devam Edebilirsiniz

Oje, tırnakların güzel görünmesinde kullanılan en yaygın aksesuardır. Farklı renklerde çeşitli markaların ürettiği birçok oje bulmak mümkündür. Fakat oje ne kadar kaliteli olursa olsun zamanla kurur ve sürülmesi zor hale gelir. Böyle durumlarda aseton kurtarıcınızdır. 5-6 damla asetonu ojenin içine damlatın ve ojeyi çalkalayın. Bu sayede ojeniz daha sıvı olacak ve sürülmesi kolay hale gelecektir.

Kuruyan Rimeller

Rimel, göz makyajını tamamlayıcı bir unsurdur. Çeşitli sebeplerden dolayı rimellerde kuruma meydana gelirse, sıcak su çözüm olacaktır. Rimeli birkaç dakika sıcak suyun altında bekletirseniz rimeliniz eskisi gibi sıvı bir hal alacaktır ve kirpiklerde topaklanma olmayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.