Pembe Fikirler

Makyaj Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Makyaj Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Edilmeli

Makyaj bayanların en güzel kıyafetidir. Bayanlar makyajlarıyla bakımlı olduklarını gösterir ve bakımlı olduklarını ispat ederler. Her bayan için makyaj yapmak en azından bir allık bir fondöten sürmek, göz kalemi çekmek oldukça önemlidir. Her bayanın çantasında fazlasıyla makyaj malzemesi bulunur. Kullansınlar, kullanmasınlar tüm bayanlar makyaj malzemesi mutlaka alır ve çantasında, dolabında saklar. Makyaj malzemesi demek bir kadının hazinesidir, servetidir. Peki, bizler

 Makyaj Malzemesi Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz? 

Her bayan bu sırları biliyor mu? Bayanlar bu konuda çok hassas davranmalı. Makyaj malzemesi yüzle temas halde olduğu için kaliteli üretilmiş kimyasal maddeler karışmamış malzemeler seçilip onlar kullanılmalıdır. Makyaj demek bir bayanın nefesi demektir. Eğer gözenekleri tıkayan ve yüzün nefes almasını zorlayan malzeme kullanıyorsanız işte en büyük hatayı orada yapıyorsunuz.

Her makyaj malzemesi her yerden alınmaz. Mesela doğal ürünlerle üretilmiş, doğal yollarla yapılmış makyaj malzemeleri kullanmak cilde zarar vermez. Hem doğal bir görünüm sağlar hem de sağlıklıdır. Yüzdeki cildin bozulması demek güzelliğin ortadan kalkması demektir. Fazla yoğun rimeller de mutlaka kimyasal madde bulunur.

Göz kalemleri pamuksu bir dokunuşa sahip değil ve sert bir yapıdaysa göz altlarınıza zarar veriyorsunuz demektir. O yüzden her bayan yumuşak uçlu göz kalemini tercih etmeli.Farları seçerken krem farlar cildinize daha iyi gelecektir. Toz halindeki farlar uçuşarak gözlerin içine girerek körlük derecesinde sağlığı bozabiliyor. Eyeliner fazla akıcı olmamalı. Ucuz diye her makyaj malzemesi kullanılmaz, satın alınmaz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.