Pembe Fikirler

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Sahte Parfüm Nasıl Anlaşılır?

Bazı insanların parfümlerinin rahatsız edici, bazılarının ise koklanası olduğu çok iyi bilinir. Parfüm seçiminde orijinal ürünlerin tercih edilmesi bu yüzden çok önemlidir. Ağır ve rahatsız edici kokusundan anlayacağınız sahte parfümleri aslında kutunun ambalajını açmadan dahi fark edebilirsiniz. Peki sahte parfüm nasıl anlaşılır?

Ambalaj Açılmadan Kontrol Edin

Ambalajınızı açmadan da parfümün sahte olup olmadığını anlamak mümkündür Orijinal ambalajlarda kutu hasar görmemiş ve düzgündür. Ürün koruma bandı bulunan pakette, yazılar baskı tekniğiyle basılmıştır. Ayrıca ambalajın tüm uçları birbirleriyle eşit biçimde kapatılmıştır. Sahte parfümlerde ise bu durum söz konusu değildir.

Şişesini Kontrol Edin

Şişede de herhangi bir defo ve pürüz yoktur. Parfüm şişesinde bulunan asimetrik durumlar size parfümün sahte olduğunun ipuçlarını verebilir. Ayrıca kapakta da her şey orantılıdır. Parfümün rengi genelde açık olarak üretilir. Çünkü orijinal parfüm üreticileri çok fazla parfüm boyası kullanmazlar. Parfümü sıktığınızda ise tüm kokuları ağır biçimde hissediyorsanız, parfüm sahtedir.

Orijinal Parfüm Pahalıdır

Piyasadaki fiyatlarından da anlayabileceğiniz orijinal parfümler pahalı ürünlerdir. Ancak sahte bir ürünü de pahalıya satın alabilir ve dolandırılabilirsiniz. Bu durumda  tercih edeceğiniz ürün fiyat açısından aynı olsa da nereden aldığınız önemlidir. Güvenilir mağazalardan satın alacağınız parfümlerin orijinalliklerine güvenebilirsiniz. Ancak merdiven altı ya da internette kimin sattığını bilmediğiniz alışveriş sitelerinden satın almamanız gerekir.

Açık Parfümcülerden Satın Almayın

Güvenilir markaların ürünlerini tercih etmek istediğinizde açık parfümcülerden uzak durmanız gerekir. Her ne kadar orijinal markaların ürünlerinin satışı yasaklansa da halen o kokulara benzer ürünlerin formüle edilmesi söz konusudur. Alerjik durumlar söz konusu olduğunda da bu ürünlerin tercih edilmemesi son derece önemli. Çünkü açık parfümcülerde bulunan ürünler, alerjik etkilere yol açabilmektedir. Farklı ürün çeşitlerinin satın alındığı kozmetik marketlerde de orijinal ürünler bulabilirsiniz.

Kaliteli Kullanın

Kaliteli ürünleri tercih ederek hem hoş kokular saçabilirsiniz. Orijinal parfüm seçerek kendinize bu lüksü kazandırabilirsiniz. Kozmetik marketler, eczaneler ve seçkin satış noktalarında orijinal parfüm bulabilir, kaliteli ürünleri satın alarak cildinize ve burnunuza iyi bir ödül verebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.